Wpis z mikrobloga

@fideriankoons: Sobie myślałem. Ot zwykły obrazek tylko, że styl niesamowity i bardzo mi się spodobał. Po czym wszedłem w profil i zobaczyłem to co pisałeś o tym jak to robiłeś. Czytając nie da się zielonemu tego zobaczyć. Zrozumiałem gdy zobaczyłem, że wszystko co robisz to nie jest jedna warstwa obrazu. To jest cholerne arcydzieło, które można zobaczyć z każdej strony.

Świetne. Można gdzieś zobaczyć Twoje prace na żywo?

No i chciałbym
@fideriankoons: no dobra piszesz skrypt, który generuje jakąś formę fraktali, która wypełnia wcześniej utworzony kształt. Ale tak naprawdę nie wiesz czego mozna się spodziewać, raczej można przewidywać, ale efekt końcowy wyjdzie albo i nie. Do tego jeszcze trzeba to wyrenderowac żeby zobaczyć jak to finalnie wygląda. A jeśli nie wyglada jak trzeba to raczej zmieniasz ustawienia zmiennych wyjściowych czy logikę? Wydaje mi się ze to strasznie dużo pracy, aby osiągnąć porządany
@TerminologyOfExistence: Bardzo dziękuje :) Tak, można. Można zakupić moje prace (wiadomość na priva). Swoją drogą podczas wystawy Borderline w listopadzie ubiegłego roku, zrealizowałem moj pomysł, aby przy pomocy tabletu, nakierowanego na marker znadjujący się na podłodze oglądac moje prace wygenerowane w czasie rzeczywistym jako rzeźby. Pozdrawiam
http://www.januszjurek.info/wystawa-borderline/
Pobierz
źródło: comment_QEvRr3Oce814AK66upEtHsAmQznTY3Ws.jpg
@fideriankoons:

Tak, można. Można zakupić moje prace (wiadomość na priva).


Rozumiem. To Twoja praca, starasz się coś sprzedać ale często tak wyprzedzająca myślenie sztuka nie jest dla niskich warstw społecznych. W większości przypadków tylko majętni ludzie mogą pozwolić sobie na posiadanie takiego dzieła. Stąd ta forma jak na ten czas odpada ale obiecuje, że kiedyś będę miał coś Twojego. Jeśli nie będzie to kosztowało w milionach złotych. Czego Ci życzę :)
@goodghost: tak jak napisałem, każda praca powstaje wg. różnych zasad. To o czym piszesz dobrze widać w tej pracy:
https://www.behance.net/gallery/32374043/-Underwater-adventures
To wizualizacje wykresów matematycznych w 3d, w któych odnalazłęm kształt ryb i to zainspirowałeo mnie aby pociagnąc tema dalej.
podobnie BIRDS https://www.behance.net/gallery/23068877/Birds
Najpierw był wygenerowany kształt, potem decyzja, ze moze wygladac to jak ptak, potem modelowanie w 3d, rednerowanie, postrpodukcja...
Co ciekawe obecnie wykonuje tą techniką okładke ksiązki... chyba jedna z
@fideriankoons: Piękne to jest. Odczucie jak przy Beksińskim. Chciałbym zobaczyć Pana pracę w tej technice, ale żeby dodać trochę takiej makabreski jak u Beksińskiego. To by było super. Eh, ja jestem "grafikiem" po 100-godzinnym kursie i 0,5 roku stażu. Jak patrzę na Pana umiejętności, powiem jedno, idę na budowę. Gratuluję, to jest prawdziwa sztuka.
tak... to 3d... niestety technologie drukarkowe są w powijakach, pomimo, że stają się coraz bardziej popularne, są bardzo nieudolne i wolne. uważam, że na tą chwilę nie :(


@fideriankoons: Być może nigdy nie będą tak bardzo szybkie jak drukarka laserowa. W druku 3D szybkość nie jest super krytyczna. Jak się grafika/rzeźba będzie produkować tydzień to nie jest to duży problem.

Druk 3d jest rzeczywiście raczkującą technologią ale nie taką znowu nową.