Wpis z mikrobloga

@krzysztof114: wszystko zależy jaka branża, marka, jakie warunki współpracy. Często za franczyze biorą się osoby, które mają np. Lokal ale mocno ograniczony budżet np na towar. Albo osoby które wola zainwestować w coś co już działa i co może od razu przynosić zyski.
@krupek: w punkt. Ale nie do końca. Gość zgłosił się bez wiedzy o moich poszukiwaniach. Ja myślałem o licencji, on o franczyzie. Tylko po co mu to? Licencję płaci raz i z głowy a w franczyzie są opłaty miesięczne lub % od zysku.
@krzysztof114: Ale nie odbiegając od tematu: IMO wszystko zależy jaką franczyzę chcesz budować, jak drobną usługową to każdy będzie wolał wejść w "sprawdzony biznes" niż budować od zera. Dodatkowo współpraca może dawać bonusy w stylu strony www, wspólnego katalogu, ulotek - i tak dalej.
Największy problem przy takich drobnych biznesach to pewnie konkurencja, ktoś otworzy biuro pod Twoim szyldem i gdy zacznie dobrze iść to przejdzie na swój. Teoretycznie możesz to
@krzysztof114: Licencje kupujesz raczej w przypadku znanych marek. Franczyza jest bardziej dla malutkich przedsiębiorców , którzy np. marzą o sieci kilku punktów zamiast jednego a sami nie są w stanie ogarnać. Ale naprawdę - finansowo Twój zarobek będzie zawsze wynikał głównie z optymalizacji wspólnej kosztów, gdy zaczniesz go za bardzo obciążać to zrezygnuje.
@tobiasz22: prowadzę biuro nieruchomości pod Warszawą. Ja zajmuję się głównie inwestycjami w grunty pod podział ale cała firma ma pełną obsługę rynku nieruchomości. Zgłosił się do mnie gość z sąsiedniego powiatu i mówi, że tez chce... i odpowiadając na drugie Twoje pytanie... zastanawiam się: czemu? :P Ale już robi się jaśniej ;-)