Wpis z mikrobloga

@kucowaty_suchoklates: Zależy od miasta i branży, geodeci na budowach albo ci którzy zajmują się innymi wielkimi robotami, jacyś od geodezji przemysłowej - ci wyciągają więcej. No i jak masz swoją firmę to też co innego. Nie warto czytać for geodezyjnych, Janusze rozpaczają na nich jakby koniec świata od czasów komuny nastąpił i #!$%@?ą bzdety typu uuuu ja to swoją corkę na medycynę posłałem xD
@Finsky Ha, no właśnie ja już po studiach i o ile rynek bez uprawnień tyle o ile ogarniam, to nie wiem ile z uprawnieniami zarabiają. Za 1800 (tyle mi dokładnie w tym momencie proponują) za bardzo nie chce się robić, tym bardziej że z ogólnym pojęciem technicznym można znaleźć sporo lepiej płatną pracę (wiem z autopsji). I nie wiem co robić. Jak żyć, panie premierze, jak żyć.
@Finsky Po prostu zajdziesz do jakiegoś biura projektowego jako kreślarz CAD i ogarniacz spraw geodezyjnych i dostaniesz więcej. Albo do czegoś związanego z nieruchomościami. Jest dużo możliwości. W Warszawie, bo tutaj przyszło mi mieszkać, z robotą nie jest najgorzej. Z płacą w geodezji kiepsko.
@spadajace_tynki: Rozumiem, dzięki. Wiesz może jak z pracą w innych branżach po geodezji? Mam wrażenie, że kierunek jest dość interdyscyplinarny pod względem oprogramowania z jakiego się korzysta. ArcGIS, jakieś dłubanie w bazach danych?
@Finsky: ArcGIS i jakieś dłubanie w bazach danych wydaje mi się sensownym kierunkiem kariery, ofert pracy dla ArcGISowców trochę jest i lepiej płatne niż w klasycznej geodezji. Sam staram w tym kierunku podążać, jak na razie z dość średnim skutkiem ; p

Nie wiem jak Ty, ale ja szedłem na te studia z myślą że nie będę wyłącznie siedział za biurkiem. W przypadku ArcGIS-u jednak to tak wygląda, i wydaje mi
@spadajace_tynki: To fakt, szedłem na geodezję z myślą o pracy w terenie. Jednak chciałbym też godziwie zarabiać, czas pokaże. IMO geoinformacja/geoinformatyka jako oddzielny kierunek studiów to dziwna rzecz, bo tego samego się uczysz na geodezji plus sporo więcej. Jestem na specjalności geoinformatyka na jednym z lepszych geodezyjnych wydziałów w Polsce i od pewnego momentu siepania w GISie jest sporo :D