Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki!

Planuję zainwestować w VPN-a z białej listy, a mianowicie IVPN. Z tego co jest napisane na ich stronce to wspierają ustawienie vpna na routerze który ma dd-wrt (big/mega) albo tomato.
Niestety mój poczciwy wrt120n nie wspiera ani dd-wrt ani tomato, więc nie podziałam za bardzo, dlatego szukam jakiegoś nowego. Czy bylibyście w stanie polecić jakiś w miarę tani (ze 200 cbl to max) router na którym bym mógł postawić wymienione firmware? Może być używka( ͡° ͜ʖ ͡°). Może ktoś ma na sprzedaż akurat jakiś?

Co do urządzeń to będą 2 laptopy, stacjonarka i 2 telefony, internety to upc 30/3

#internet #router #vpn #komputery
  • 4
@mafias: Jak odpowiadają ci prędkości rzędu 10-15mbps (megabitów) to możesz stawić na routerze. Zależy też jakie szyfrowanie ustawisz, ale na szybkość to ty nie licz. No chyba, że znajdzesz router za tę kasę ze sprzętowym akceleratorem krypto. Ja nie polecę niczego bo nie znam takiego.
@vvkurvv_ostry: czyli mówisz ze ustawienie vpna na routerze strasznie obniży prędkość? Dammnnnn, nie wiedziałem że aż tak, z jednej strony jest to wygodne bo nie musisz odpalać klienta na kompie i telefonach, z drugiej jak ma tak jakość spaść to się zastanowię czy nie pozbierać hajsu dłużej i kupić w przyszłości lepazy sprzęt. Dzięki