Wpis z mikrobloga

@lechwalesa: Mnie nie oszukał bo ja wiedziałam od początku kim jest Wałęsa lecz nie można nic było z tym zrobić .Ten człowiek był wystawiony przez PZPR za nim stały grube ryby partyjne on był ich ikoną, twarzą zarabiał za to niezłe pieniądze..Niewiele osób zdecydowało by się na taka współpracę więc musieli zginąć.Za taki układ dostał nagrodę Nobla ,ale właściwie nie on tyko Solidarność lecz Bolek przywłaszczył sobie ją.Napisał kiedyś do mnie ,że większość pieniędzy przeznaczył na cele charytatywne nawet przysłał mi wpłaty to były znikome kwoty.Za jego plecami stoi słynny SB-ek Wachowski ,który wspólnie z Bolkiem doprowadzili Polskę do obecnego stanu .Obecnie Wachowski jest dr.Bolka Instytutu pamięci .Są nie rozłączni do dziś. Mieczysław Wachowski szefem Instytutu Lecha Wałęsy. Zastąpi Piotra Gulczyńskiego. dziennikbaltycki.pl, 2014-09-29. [dostęp 2014-09-29].
Postępowania karne
We wrześniu 2005 został on zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW. Prokuratura postawiła mu zarzuty płatnej protekcji i pomocnictwa przy płatnej protekcji oraz zarzut ukrywania dokumentów.
18 stycznia 2007 funkcjonariusze ABW ponownie dokonali zatrzymania Wachowskiego pod zarzutem obietnicy płatnej protekcji w wysokości 2 mln zł, za którą to sumę Wachowski obiecał wypuszczenie z aresztu śledczego jednego z podejrzanych. Za czyn ten grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 21 lutego 2007 został zwolniony za kaucją w wysokości 200 tysięcy złotych, którą wpłacił Lech Wałęsa.
18 stycznia 2008 sąd nieprawomocnie skazał Wachowskiego na pół roku więzienia w zawieszeniu za składanie fałszywych zeznań[4].( ͡° ͜ʖ ͡°)-
22 października 2013 Mieczysław Wachowski został wyrokiem sądu oczyszczony z wszelkich zarzutów[5][6].