Wpis z mikrobloga

@rolfik_r1: @didi91: @Grzesiek_astronaut: w 5s, mam go miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla zainteresowanych: sprawdziłem sprawę i w Polsce można wymienić na trzy sposoby 1) podejrzane aukcje z allegro (około 160zł, Kraków i Warszawa, utrata gwarancji). 2) lepsze serwisy niby wyspecjalizowane (około 350zł, duże miasta, utrata gwarancji). 3) ispot (649zł za wszystkie modele, z zachowaniem gwarancji).

No i nie da się wymienić szybki, ekran jest
@1DVS_BSTD: Da się wymienić, właśnie w tych aukcjach za 160 ale pod warunkiem że działa dotyk jak i wyświetlacz. Jeśli nie to tylko wymiana. Oryginału nigdzie nie kupisz chyba że używkę, ale to trzeba się naszukać. Ja ostatnio (26maj) wymieniałem w 5 to trafiłem akurat na używkę ori.
@Grzesiek_astronaut: @rolfik_r1: wszystko działa, tylko szybka jest zbita. Z tego co czytam w internecie to dość skomplikowana operacja i w grę wchodzi podgrzewanie telefonu gorącym powietrzem + ryzyko, że nie będzie działać. Nie wiem jak oni to robią za 160zł, może po prostu wkładają całe wyświetlacze refubish, bo mają je po korzystnej cenie. Nie jestem w Polsce, niestety, więc nie skorzystam. U mnie są dwie ofery - ekran refurbish 69
@1DVS_BSTD: Nie ma oryginalnych części apple, chyba że używane z demontażu (jedynie autoryzowany punkt serwisowy) A wymiana szybki / szkła robią to prosto, bierzesz separator LCD odgrzewasz i odklejasz. Jak ktoś robił kilkanaście sztuk to potrafi. Ja poleciłem kiedyś znajomemu z S3 (chyba) jedną aukcję bo brali odpowiedzialność jeśli uszkodzą wyświetlacz bądź dotyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to 200zł.
Przykład na starszej maszynie, masz dla ciekawości