Wpis z mikrobloga

#hajnowka #bialystok #podlasie #polityka #ruchnarodowy #4konserwy #lewica #prawica

Kilka słów w sprawie marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce o którym głośno ostatnio w całej Polsce. Dla mnie jako mieszkańca województwa podlaskiego ten marsz to zwykłe #!$%@?ństwo. Powtarzam #!$%@?ństwo. Dlaczego? Nie dlatego, że ktoś chce czcić pamięć Żołnierzy Wyklętych bo pewnie większość z nich była ludźmi honoru itp. Nie podlega to dyskusji. W Hajnówce będą wspominać Romualda Rajsa "Burego" człowieka, który wymordował kilka wsi w okolicach Hajnówki. Osobiście znam ludzi, którym Bury ojców i dziadków zamordował i którzy nie chcą wierzyć, że ten marsz się odbędzie. Sprzedawanie koszulek "Bury mój Bohater", sama idea marszu to plucie w twarz lokalnej społeczności, która pamięta tamte momenty. To podsycanie do nienawiści.
  • 19
sama idea marszu to plucie w twarz lokalnej społeczności, która pamięta tamte momenty. To podsycanie do nienawiści.


@Maver87: Nie mów za wszystkich. Zdania lokalnej społeczności są podzielone co pokazuje ogromne wsparcie dla tej inicjatywy. Pokaże też to frekwencja i liczba miejscowych.
@dziadzio: Odpowiem tylko raz bo to kolejna nudna prowokacja. W przypadku Burego nikt nie udaje że tam się nic działo. Są tylko różne wersje tego "dlaczego". Czy to przekreśla jego inne czyny to nie mnie oceniać. W przypadku Bolka mamy całkowite wyparcie. Po dziś dzień udawanie że czarnych kart nie ma. Tak więc daruj sobie.
@PatologiiZew: ale nie uważasz, że jest to prowokacyjny marsz? Gdzie jak gdzie, ale robić marsz tam gdzie mordował to trzeba mieć coś nie tak z głową. Mówisz o frekwencji - mówisz o przyjezdnych z Białegostoku, Warszawy czy tych, którzy w szkole średniej ledwo zdawali z klasy do klasy m.in. z historii a teraz są historykami-patriotami?
ale nie uważasz, że jest to prowokacyjny marsz?


@Maver87: Częściowo jest.

Mówisz o frekwencji - mówisz o przyjezdnych z Białegostoku, Warszawy czy tych, którzy w szkole średniej ledwo zdawali z klasy do klasy m.in. z historii a teraz są historykami-patriotami?


@Maver87: Mówie o miejscowych którzy wsparli idee marszu. Nie mnie oceniać z jakich pobudek. Tacy też są i tylko do tego się odniosłem :)
@PatologiiZew: o #!$%@?, prowokacja toz to prowokacja, prowokator! jeszcze zabraklo zebys zagral karta antysemityzmu i rasizmu jak rasowy lewak, fakty sa takie ze mordowal bogu ducha winnych cywilow - no ale tak sa rozne wersje dlaczego - no to spoko mozemy go celebrowac, bo poki sie nie dowiemy dlaczego mordowal to istnieje domniemanie niewinnosci, zaiste...

o - no to spoko mozemy go celebrowac, bo poki sie nie dowiemy dlaczego mordowal to istnieje domniemanie niewinnosci, zaiste..


@dziadzio: znowu chcesz mi dopisać coś czego nie napisałem. Daruj sobie. Wyżej już napisałem że negatywnie oceniam ten marsz.
@PatologiiZew: oceniasz negatywnie, niemniej nie potepiasz marszu i samego burego - tlumaczac ze nie wiadomo "dlaczego" i ze nie wiesz czy to przekresla jego wczesniejsze zaslugi - to jest tak kuriozalne jak stwierdzenie ze nie ci oceniac czy III Rzesza byla zla, bo moze i dokonali holocaustu ale nie wiesz czy przekresla to ich zaslugi z walka z komunizmem, pozdrawiam i EOT ()
- tlumaczac ze nie wiadomo "dlaczego


@dziadzio: znowu wmawiasz coś czego nie napisałem. Wybacz ale #czarnolisto bo trzykrotnie w jednym temacie zwyczajnie manipulujesz/kłamiesz.
Dla mnie Bury nie jest bohaterem.

niemniej nie potepiasz marszu


@dziadzio: kolejne kłamstwo bo dwukrotnie komentowałem marsz wyżej.

to jest tak kuriozalne jak stwierdzenie ze nie ci oceniac czy III Rzesza byla zla, bo moze i dokonali holocaustu ale nie wiesz czy przekresla to ich zaslugi z
Ja mam sceptyczne podejście do tego marszu


opinia dyskusyjna a chwile pozniej opinia negatywna

już napisałem że negatywnie oceniam ten marsz


dalej...

Czy to przekreśla jego (burego) inne czyny to nie mnie oceniać


opinia neutralna wstrzymanie sie od oceny, dalej ocena negatywna

Dla mnie Bury nie jest bohaterem


@PatologiiZew: pomieszalem twoje zdanie na 5 innych tematow?

Nie wiem co po rosyjsku znaczy sceptycyzm ale po polsku to oczywiste.


winniczka albo giertycha