Wpis z mikrobloga

@kolekcjoner1983:
Obawiam się na przykład dlatego, że nie wiem, czy wśród nich nie ma jakiś perełek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według mnie, większość tych znaczków nie stanowi istotnej wartości kolekcjonerskiej, za to kilka wygląda na dosyć starych i ładnie wykonanych :)
Kilka też wyraźnie się dubluje - ze sprzedażą tych nie ma większego problemu i tu byśmy się zapewne dogadali.
Najlepiej jakbyś mógł do mnie wpaść (Piaseczno
Niestety do Piaseczna mam jakieś 350 km w jedną stronę więc wyjazd byłby kompletnie nie opłacalny. Jeśli zdecydujesz się je sprzedać to ja pokryłbym koszt wysyłki listem poleconym (koszt jakieś 6 zł). Kolekcja faktycznie ciekawa choć akurat te najstarsze odznaki datowane na 1948 rok są dość powszechne i zapewne są nieco młodsze. Bo z tegoo co mi wiadomo grawerzy tłukli to później z oryginalnych matryc.

Nie bardzo znam się na wykopie i
@kolekcjoner1983:
Nie, ja nie jestem kolekcjonerem takich rzeczy.
Za to jestem trochę chomik i nie wyrzucam pochopnie rzeczy :) Z tego powodu wciąż w swoich rzeczach mam te znaczki, które wiele lat temu albo dostałem od kogoś, albo znalazłem w moim starym domu.
A już, w szczególności, mam opory przed wyrzucaniem rzeczy starych, takie jak te :)
Wyrzucać takich rzeczy absolutnie nie wolno ! Tak jak pisałeś może nie ma to wielkiej wartości materialnej, ale dla osób takich jak ja ma wartość kolekcjonerską. Szkoda, że nic nie zbierasz bo wtedy pewnie łatwiej byłoby Ciebie namówić na sprzedaż lub wymianę. Bo wtedy może wolałbyś to zamienić na coś co pasuje Ci do kolekcji, a tak pozostaje mi czekać na informację za ile byłbyś gotów to sprzedać.
@kolekcjoner1983:
Ty możesz obawiać się, że ja zapomniałem o sprawie, ale ja tu spieszę donieść, że dobrze pamiętam, że jesteśmy umówieni i sprawę popchnąłem dalej :)
Teraz całą torbę tych znaczków przekazałem swojej Mamie, aby absolutnie i ostatecznie potwierdzić, czy nie ma tam pamiątek po moim Dziadku, a Jej Tacie. Z tego co dziś na szybko przeglądałem, to wśród nich takich pamiątek nie ma.

Po przeglądzie mojej Mamy znaczki mają wrócić
Gratuluję bardzo dojrzałego podejścia do historii rodzinnej. Zgadzam się z tym co piszesz że absolutnie trzeba dbać o pamiątki rodzinne. Czekam na informację od Ciebie jak odznaki wrócą do Ciebie. najlepiej pisz na maila kolekcjoner1983@go2.pl bo nie zawsze pamiętam by zerknąć na wykop czy coś napisałeś.