Wpis z mikrobloga

Ależ mnie serce do Alfy ciągnie...
Giulietta albo Mito. Benzyna w automacie. Od 35 do 40k. Żonowóz na krótkie i średnie trasy. Jak myślicie, warto?
Jestem gotowy na naprawy rzędu 10-15k na 5 lat. Ale więcej bym już nie chciał dokładać. Będzie stała w ciepłym garażu. Mało ofert więc będzie ciężko znaleźć, ale mam tak ze wszystkimi miejskimi automatami....
#alfaromeo #alfaholicy #mito #giulietta #zakupkontrolowany
Pobierz
źródło: comment_QE1hC1uhLhw683m0s4fbuUN11ksboOHF.jpg
  • 35
@matigt: Powiem szczerze, że słabo znam ten silnik. Aczkolwiek nie słyszałem o jakichś większych problemach z nim. Wiem jedynie, że jeśli nie potrafimy trzymać nogi na wodzy, gdy silnik jest jeszcze zimny, to potrafi bardzo szybko się sypać.
@matigt: W Polsce ciężko taką trafić, bo ludzie raczej szli na kompromisy - albo lepszy silnik albo lepsze wyposażenie. Za granicą już to lepiej wygląda.
Najelpsza na pewno byłaby wersja QV z 1.75 235 KM, ale w tym budżecie to się raczej nie uda :<
@matigt: Za granicę zawsze można jechać z kimś, kto się tym zajmuje. Ewentualnie skontaktuj się z superalfa.pl i carenzo.pl, dość często ściągają coś nowego, może akurat jakaś Julka się znajdzie.
QV za 50k to trochę za mało, na pewno sporo będzie w nią do włożenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Czipsu: kupiłem wczoraj, 47k, I właściciel, przebieg 65k, wszystko ASO, po stłuczce w pierwszym roku użytkowania ale wszystko należycie naprawione, autotesto po 4h sprawdzania - zero uwag, jedynie gumy z tyłu 250zł.
@Best11: Jest ok. zrobiłem nią przebieg od 65k do 109k w 2 lata i bez niespodzianek. 1.75 TBi z dosyć podstawowym wyposażeniem jak na tę wersję: Blue&me, biksenon, podstawowe radio bez navi. Bardzo atrakcyjny i zwinny samochód, jeździ się jak gokartem. Minusem jest jakość materiałów w środku, najgorsze są boczki drzwi.
@currywurst: Odnośnie tych boczków - kwestia spasowania elementów (jakieś skrzypienia itp.) czy problemy z czyszczeniem? Rozumiem, że to jest ta wersja Verde czyli z manualną skrzynią? Jak zawieszenie - sporo ludzi narzekało na to jak samochód się porusza po naszych 'lekko' dziurawych drogach? Przy takim silniku (235km?) jakie masz średnie spalanie (miasto/trasa)?
@Best11: Tak, skrzypią. Manual. Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zawieszeniem. Jest to samochód sztywny ale bardzo mu daleko do Type R w którym można stracić zęby. Wiadomo, że na krawężniki czy wyboje na budowie tym autem się nie wjedzie jak służbowym Rapidem ale jako daily daje radę.