Wpis z mikrobloga

Auto do 25tyś
Rzucajcie propozycje, mam dylemat pomiędzy młodszym, ale mniej prestiżowym (2008-2010, opel, renault, peugeot), a starszym (2005-2007 np. mercedes C w203 lub w209)
Auto chciałbym na +/- 7-10 lat, lubię sportowe, ale też duże wygodne i komfortowe. Nie wiem na czym się skupić (,)

#samochody #pytanie #motoryzacja
  • 17
@adolfputin1939: tylko jak to w końcu jest z awaryjnościami tych alf? Wiem że silniki jtd i jtdm są dobrymi jednostkami, podobno lepszymi niż tdi, ale ja nie bardzo toleruję diesle, poza tym jeżdżę głównie po mieście
@czskrwl: Jaguara S/X-type, za te pieniądze kupisz zadbanego z LPG, spełnia wszystkie wymogi, zadbany też nie będzie awaryjny, a części są już tanie. W innym wypadku bierz Lagune/C5 za 25 dostaniesz je już w nowszych budach komfortowe, solidne i ładne auta ewentualnie w nieco starszej budzie Audi A6 ale na wypasie
@czskrwl: Ja mam w202 z 1999 i on dopiero zaczyna rdzewiec na progach i drzwiach (nie zadbalem w zimie). A z tego co wiem od ludzi pracujacych w mercedesie w S-F w210, w203 i inne z tych rocznikow to bylo robiebie na ilosc a nie na jakosc. Mercedes w tych latach strasznie polecial w rankingach niezawodnosci i zadowolenia klientow. Poprawilo sie to dopiero po wejsciu w204 i pozniejszych modeli.
@Carlos_Irwin_Estevez: Rozmyślałem tego jaguara s-type, ale podejrzliwy jestem, bo dość tanie są w porównaniu do innych modeli, albo ja mam takie odczucia, może się często sypią? Znajoma z byłej pracy miała takiego jaguara, kupiła za coś około 15k, silnik 1.9tdi, teraz po dwóch latach doszły do mnie słuchy od kolegi, który tam jeszcze pracuje, że im się to auto zepsuło i wydali w naprawę 7,5 tyś, z czego nie był to
@czskrwl: Nowe C5 jest brzydkie ?! :O Kiedy z Laguną się jeszcze zgodzę (mi się podoba, ale faktycznie jest nietypowa) to C5....
-> http://otomoto.pl/oferta/citroen-c5-hdi-xxx-sedan-xxx-biala-nowy-model-klimatronik-ID6y75DR.html

Co do S-typa, to tam nic nie kosztuje 7,5k xd xd Skrzynia w automacie 1,5k, silnik z wymiana 2,5-3k. Nie moze byc nic tak drogiego jak auta te kosztuja od 12k :). Co do samego auta to unikac automatu (wyjezdzonego) i diesla. benzyna w LPG z realnym
@czskrwl: też szukam czegoś w tych pieniądzach ( ͡° ͜ʖ ͡°), no i póki co wybór padł na a4 b7 1.8T lub 1.9TDI 115KM z 2006-2005 myślę, że się uda dorwać w tej kasie, aczkolwiek w209 też spoko. Biorę też pod uwagę astrę h 2.0T lub 1.6T, musi fajnie jechać w tej budzie, miałem taką teraz w dieslu. Części tanie, zawieszenie mało komfortowe, nie wiem jak w
@czskrwl no powiem tak mam części do 1.9jtdm 2 zajechalem. oba z mojej winy( ͡° ͜ʖ ͡°). jeden od peknietego przewodu chłodnicy ebaniutki zatarl się( ͡° ͜ʖ ͡°). A drugi raz przez jazdę bez oleju. Gdybym bardziej dbał to by było spoczi. A te 1.9jtdm ma nawet kopa. Ogólnie polecam zajebiste autko i jak wejdziesz do auta włączysz radyjjo mayjje to silnika nie słychać.