Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie takie może mądre, może głupie dotyczące własnego egoizmu.

Gdybyście mieli do dyspozycji magiczny przycisk, który sprawi, że ludzie w waszym najbliższym otoczeniu (nie bliscy, ale przebywający z wami na co dzień) staną się atrakcyjniejsi fizycznie, zaczną lepiej zarabiać, będzie im się lepiej powodzić, zaczną spełniać marzenia i generalnie ich życie znacznie się poprawi a wasze się nie zmieni, to nacisnęlibyście ten przycisk? Zakładając, że musielibyście potem już zawsze żyć wśród tych ludzi i obserwować ich lawinowe szczęście.

Do pytania mnie sprowokował jakiś głupi obrazek z mirko.
#pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #ankieta

Nacisnąłbyś przycisk?

  • Tak. 50.5% (2055)
  • Nie. 49.5% (2018)

Oddanych głosów: 4073

  • 146
@rss: Ja tak. Przyjaciół mam niewielu ale raczej takich na całe życie a reszta ludzi to dla mnie znajome twarze. Skoro nie mogę sobie wybrać komu pomóc to taki przycisk jest dla mnie bezużyteczny.
@Belic: No wiadomo, że są, ale w takim ułożeniu żyłabym w świecie, gdzie wszyscy byliby ode mnie znacznie atrakcyjniejsi. Jak ktoś wyżej pisał - ciężko byłoby mi samej być szczęśliwej, skoro wszyscy byliby ode mnie we wszystkim lepsi.
@Shanny: nie. ludzie których mijam codzień, widzę codziennie z balkonu jak idę na fajka... nie zasłużyli na szczęście. Widze jak pijak #!$%@? swoją żonę. Jak pijana matka robi oborę dzieciakom. Jak młoda dziewczyna #!$%@? się jeżdżąc ze starszym typem jego autem, nie wiem czy gówniara ma 15 lat.

Oni maja mieć dobrze? Niech pracują, tak jak i ja pracuje. Każdy jest kowalem własnego losu.
@nom_om: Tego nie wiesz, czy byliby wdzięczni. Spójrz, jak ciężko jest ludziom, którzy nie mają tego, co my traktujemy jako zupełnie normalne, naturalne. Coś, co ma każdy. Każdy ma przecież zdrowe nogi, na których może chodzić, nie? To takie normalne, nikt nie czuje, że to coś specjalnego. A jednak są ludzie, którzy tego nie mają. Albo pieniądze - dla nas to, że możemy kupić chleb jest czymś zwykłym, ale przecież są
@Shanny: Jest takie powiedzenie, że twoje życie to średnia z pięciu ludzi, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Czyli otaczając się ludźmi sukcesu sami mamy większe szanse osiągnąć sukces - chociażby z racji tego, że ich działania nas motywują.
@Shanny: Dla swoich krewnych, bliskich, przyjaciół- wtedy bym się poświęciła, bo miałabym dla kogo i wtedy faktycznie cieszyłoby mnie ich szczęście. Ciężko to wygląda, gdy masz użyć przycisk dla #!$%@?ącej dewotki sąsiadki, #!$%@?ącej współpracownicy, zwistnej znajomej itd. Gdyby oni dostaliby powodzenie za darmo, pewnie ujawnią się ich negatywne, irytujące cechy-pycha, próżność, poniżanie innych. Ciężko bym się czuła, oglądając ich idealne życie, nie czyjąc z nimi więzi.
@Shanny: I tak od ok. wieku 30 paru lat zaczniesz tracić urodę :) Jak można zazdrościć znajomym urody.. :D Ja tam podziwiam kolege, który jest przystojny i ma mase lasek wokół ;)