Wpis z mikrobloga

#bekazpodludzi na facebooku #hatak odnośnie #houseofcards

Drogie Hataki - jaki wielu tu obecnych mam szczerze mnóstwo szacunku w stosunku do tego, co robicie, ale nie mogę się doczekać, żeby poznać nicka gamonia, który już od kilu dni pracuje nad napisami do House of Cards 04x09 blokując wypuszczenie tłumaczeń kolejnych odcinków, które - z tego co widzimy - są już prawie gotowe. Taka delikatna wtopa. Jesteście non-profit, ale 70 tys. fanów na fb, znana marka wśród internautów i wysoka jakość pracy świadczą o tym, że nie bez powodu tysiące (wg tabelki z subskrybentami) osób pokłada w Was nadzieje na możliwość obejrzenia odcinka swojego ulubionego serialu. Sami wzięliście na siebie tak dużą odpowiedzialność, zyskując tym samym w zamian bardzo wartościowy wizerunek Grupy Hatak. Trochę więc głupio naruszać go przez jedną osobę. Tak bardzo zajętemu tłumaczowi HoC 04x09 pozostaje mi życzyć więcej czasu w życiu


Hurr Durr dawać moje literki, nie za to wam nie płacę
  • 93
@lent: Napisali jasno i wyraźnie i to kilka razy, że napisy wyjdą w niedzielę (dzisiaj) ewentualnie w poniedziałek. I to nie tylko do jednego odcinka tylko do 9,10,11,12,13 i mają z głowy HoC. Pisali miliard razy, że tłumaczenie serialu to droga przez piekło, dużo amerykańskiego słownictwa politycznego, które nie występuje w polskim języku, dużo skomplikowanych dialogów, nieprzetłumaczalnych porównań. Kilka znajomych zgrało się i tłumaczy amatorsko napisy do filmów, mimo, że efekt
ja akurat mam gdzieś czy w ogóle wydadzą te napisy, czy nie, ale rozśmieszyła mnie po prostu taka wiadomość na ich FB - zajrzyj sobie tam to zobaczysz jak gościu jeszcze się rozpisuje więcej i broni swoich racji ;)


@lent: Za bardzo cenię swój czas ;)
@lent:
To uczucie gdy, żeby zrozumieć w pełni jakikolwiek serial z angielskimi napisami wystarczy go znać na bardzo średnim poziomie.

Polskie napisy odbierają często sens, szczególnie krótkich ripost, spłycają wypowiedzi bohaterów albo całkiem przeinaczają i przedstawiają sytuacje na swój sposób.

Jednym słowem kupa, ale przynajmniej to nie oglądanie z lektorem jak niektórzy podludzie.
@jegertilbake: Ogólnie napisy może i tak, ale nie napisy hataków. Kat staje na rzęsach, żeby w GoT wiersze się rymowały przy tłumaczeniu (i zachowaniu sensu, przekazu etc.), także nie wrzucaj ich do jednego worka z innymi autorami napisów. Ja od daaawna nie oglądam z napisami, jak mam problem albo np. jem podczas oglądania to wybieram angielskie, znacznie bardziej rozwijające to jest.
@Paladin_Woodrugh: Niektórych rzeczy się nie da przetłumaczyć z angielskiego tak żeby zachowały sens a niektóre po prostu brzmią głupio po przetłumaczeniu i zanim się przestawiłem na oglądanie z angielskimi napisami to nie byłem w stanie osiągnąć takiego poziomu wciągnięcia. Seriale i filmy oglądane w ten sposób albo całkiem bez napisów odbierane są przeze mnie jako znacznie bardziej realistyczne.

PS Np. takiego "whip" nijak nie idzie przetłumaczyć
@lent: Jak tak bardzo kochają ten serial i nie mogą się doczekać, to niech się nuczą języka w którym jest nakręcony.
Będą dodatkowo mieli profit w postaci bycia atrakcyjniejszym na rynku pracy. Dwa w jednym.

@lent:

ja jestem za, szczególnie biorąc pod uwagę to, że pracuje w szkole językowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i mamy trzeci profit, wspieranie gospodarki wolnorynkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
według mnie już dawno jakiś dystrybutor powinien ich podkupić albo nawet idący z duchem czasu netflix, skoro sam nie potrafi zrobić napisów do własnych produkcji.


@lent: Gdyby byli naprawdę tacy wybitni to nie robili by tego za darmo :) A Netflix współpracuje z firmami, a nie pojedynczymi osobami. Ponadto komercyjne napisy mają dużo więcej obostrzeń niż takie robione przez fanów.
@Euphor: co nie zmienia faktu, że netflix dał dupy wypuszczając swój serial bez napisów - mogli zacząć je robić pewnie już rok temu jak skończyli scenariusz. HoC to ich flagowiec, koszt zrobienia napisów to kropla w morzu ich wydatków, a wypuszczenie tego bez napisów to środkowy palec dla osób płacących abonament ;)
@maxelm2: @lent: ale NC+ przynajmniej ogarnęła i puściła cały 3 sezon dzień po premierze od razu z napisami. W przeciwieństwie do netflixa który ma abonament na podobnym poziomie co NC+ i na napisy każe sobie czekać do miesiąca.
Kilka znajomych zgrało się i tłumaczy amatorsko napisy do filmów, mimo, że efekt jest tu lepszy niż u ''profesjonalnych telewizyjnych tłumaczy''


@WezelGordyjski: To jest jakaś zbiorowa paranoja chyba. Jak czytam takie opinie to aż mam ochotę wziąć pojedyncze napisy do filmu i przeanalizować je zdanie po zdaniu i wytknąć wszystkie błędy jakie robi hatak, ale nikt by #!$%@? tego nie przeczytał, bo nie jestem znanym jutuberem. Przestańcie #!$%@?ć.
ać, żeby poznać nicka gamonia, który już od kilu dni pracuje nad napisami do House of Cards 04x09 blokując wypuszczenie tłumaczeń kolejnych odcinków, które - z tego co widzimy - są już prawie gotowe. Taka delikatna wtopa. Jesteście non-profit, ale 70 tys. fanów na fb, znana marka wśród internautów i wysoka jakość pracy świadczą o tym, że nie bez powo


@lent: powinni im powiedziec zeby #!$%@? na drzewo i nauczyli sie
@lent: Podziwiam ich za cierpliwość.. Moja się skończyła jak ludzie narzekali na to że w napisach nie ma trzech przecinków i dwa wyrażenia są razem zamiast osobno mimo, ze były na drugi dzień a nie po 6 dniach. Ile wyzwisk na swój temat się nasłuchałem... w zasadzie jedna może dwie osoby dziękowały za szybkie tłumaczenie, reszta pojazd po mnie jak po burej suce.. i tak za każdym razem, po 4 tłumaczeniu,wysiadłem
@lent: hataki czasem przeginają z tymi opóźnieniami. Z jednej strony "hurr durr, będą to będą, nic nam nie płacicie, chcecie to sobie sami tłumaczcie" i banowanie za pytania o terminy, z drugiej strony chamskie zwalczanie napisów konkurencji. (vide Heroes Reborn gdzie miesiąc po odcinku nadal nie wydali napisów bo "będą to będą", napisy wrzucone na n24 z innego źródła niż hatak usuwają mimo, że sami ich nie robią, do tego kasują
@release24: Najlepszy sajt czy coś wyszło już do netu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A takie komentarze piszą ludzie od zawsze. Banda baranów, która żąda, aby napisy 1 dzień po wycięknięciu ich HDCam by XD już były dostępne. Pozostaje tylko współczuć bo ja bym to kiedyś rzucił całkowicie w #!$%@?.