Wpis z mikrobloga

Mirasy problem mam z klientką.

Pani kupiła terrarium u mnie na aukcji. W treści napisane jest, że terrarium nie zawiera szyb, klientka nie dopatrzyła tego. Wysłałam jej terrarum bez szyb, wtedy oburzenie, gdzie szyby, pokazałam jej co i jak, ok, dopłaciła, dosłałam szyby. Wszystko byłoby ok - ALE.

Dzwoni do mnie po ok 10 dniach od otrzymania przesyłki która nie miała wad, bla bla bla. Dzwoni i krzyczy (na początku mówiła spokojnie, z czasem zaczęło się podnoszenie głosu), że terrarium jej napuchło, bo wsadziła tam węża z wilgotnym podłożem. I że chce reklamować, bo jej napuchło i rozkleja się, a napisane jest, że dla jeża, aagamy, gekona i węża. I ona wsadziła węża i terrarium nie jest zabezpieczone przed wilgocią.

To grzecznie tłumaczę, że terrarium jest drewniane i nie jest zabezpieczone przed wilgocią i ona nie pytała o to i nie poprosiła o to i w ogóle temet został całkowicie pominięty. To ona, że "na aukcji powinno być napisane, że nie ma zabezpieczenia przed wilgocią". No to grzecznie tłumaczę, że jak czegoś nie ma napisanego, to w domyśle nie jest zawarte w przedmiocie. Nie jest napisane, że nie można rzucać terrarium o ścianę, bo się połamie, nie ma napisane, że nie jest zabezpieczone przed wilgocią (bo nie jest to domyślne. Agamy, jeże czy nawet gekony i węże zbożowe tego nei potrzebują, bo nie żyją na wilgotnym podłożu a silikonw kwarędziach może się komuś nie podobać, więc nie jest to DOMYŚLNA opcja. Napisane jest, że nie ma szyb, a babka i tak tego nie zauważyła...

Więc teraz powiedziała mi, że oskarży mnie na każdym możliwym forum, gdzie tylko będzie mogła, zrobi mi złą opinię, gdzie tylko się da i że jest znaną terrarystką i że będę miałą przesrane, ogólnie rzecz ujmując.

Powiedzcie mi, czy może coś takiego zrobić? Jak to wygląda i kto ma rację? Bo troszkę się na nią zdenerwowałam ;(

#gadzibastion #prawo #logikarozowychpaskow #wtf
  • 99
@Khaleesi: powiem Ci tak, nie znam sie na tych calych terrariach, wezach itp., ale zastanawia mnie jedno, czy "znana terrarystka", jak to siebie okresla, nie powinna wiedziec to i owo o terrariach? czyli np. czy da rade z wilgocia? wydaje mi sie ze tak ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Khaleesi: Przyzwyczaj się po prostu do tego, innego wyjścia nie ma. Ale spójrz na to pozytywnie - przynajmniej nauczysz się dyplomatycznie wyrażać swoje zdanie na papierze, na którym odpowiesz na reklamację.

Dostanie kobita oficjalną odpowiedź na piśmie i powinna się odpieprzyć.

Ja wychodzę z założenia, że jak już ktoś się na Ciebie wkur*ił, to i tak będzie Cię mógł obsmarować tylko dlatego, że się czymś wkur*ił i na to nie ma
@Khaleesi: bawiłem się kiedyś w terrarystykę i zdaję sobie sprawę, że terrariach z płyt OSB czy innych nie powinno być nic wilgotnego, jednak myślę, że nie każdy (szczególnie początkujący) może sobie zdawać z tego sprawę. Wg mnie jednak powinnaś zawierać takie rzeczy w opisie aukcji, wszak (popraw mnie jeśli się mylę) węża można trzymać także na włóknie kokosowym - może potraktuj to jako (niestety płatną) naukę na przyszłość. 165 zł to
powtarzasz mit z tą kawą, problem tak naprawdę był w tym że była bardziej gorąca niż powinna wg standardów


@HetmanPolnyKoronny: dojladniej mowiac po tym wydarzeniu obnizono temperature kawy w McD. Babeczka miala ogromne popqrzenia na udach. Wymagala operacji. Kawa byla kupiona w Mcdrive i babka sie oblala bedac zapieta pasami, wiec problem dosc konrektny.
powtarzasz mit z tą kawą, problem tak naprawdę był w tym że była bardziej gorąca niż powinna wg standardów


@HetmanPolnyKoronny: dojladniej mowiac po tym wydarzeniu obnizono temperature kawy w McD. Babeczka miala ogromne popqrzenia na udach. Wymagala operacji. Kawa byla kupiona w Mcdrive i babka sie oblala bedac zapieta pasami, wiec problem dosc konrektny.
Więc teraz powiedziała mi, że oskarży mnie na każdym możliwym forum, gdzie tylko będzie mogła, zrobi mi złą opinię, gdzie tylko się da i że jest znaną terrarystką i że będę miałą przesrane, ogólnie rzecz ujmując.


@Khaleesi: witamy na allegro
@Khaleesi: Szcerze mówiąc to jestem po stronie kupującej. Opis aukcji nie jest szczegółowy. Powinnaś zaznaczyć, że terrarium nie nadaje się do wilgotnych podłoży. Tak jak producent odkurzaczy informuje, że nie wolno odkurzać nimi rozlanych płynów (a są odkurzacze które to potrafią). Albo producenci odzieży umieszczajacy na metkach instrukcje prania. To Ty masz "obowiązek" informować ich o tym co z produktem wolno robić, a czego nie. Właśnie po to, żeby uniknąć takich
@Khaleesi:
Nie olewaj. Zwłaszcza, że masz w aukcji napisane to:

Zawsze działamy w ścisłej współpracy z Klientem. Bardzo chętnie słuchamy sugestii i stosujemy się do wytycznych, dotyczących wizji aranżacji zbiornika. Do tego służymy radą oraz szeroką wiedzą, dotyczącą wymagań wielu gatunków przyszłych podopiecznych. Projekt przed realizacją zostaje przekazany do akceptacji, a w trakcie tworzenia konsultujemy z Klientem, żeby wprowadzić jeszcze wymagane poprawki, dzięki temu mamy pewność, ze będzie on spełniał Państwa