Wpis z mikrobloga

Tygodnik Wprost ma 98k sztuk nakładu. Przy cenie 5.90 zł za egzemplarz daje to 578 200 zł przychodu. po opłaceniu druku, kolportażu, biura, pracowników itd. ile, jak sądzicie, zostaje na rękę w portfelu właściciela? Poza tym przeraża mnie ten masakrycznie niski nakład. 98000 ludzi to na jednym dużym osiedlu mieszka. Czemu takmiały promil społeczeństwa sięga po prasę
#czytanie #czytelnictwowpolsce #wprost #gazety #tygodnik #rozkminy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
@frack: wydaje mi się, że do kasy że sprzedaży powinno doliczyć się również zyski z reklam itp. A właścicielowi zostaje tyle, że najwyraźniej ciągle opłaca mu się wydawać ten tygodnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@frack: a, w takim wypadku pocieszę Cię, że poziom czytelnictwa jest bardzo niski a prym wiodą tytuły pokroju Superexpress czy Fakt. I to dużo może powiedzieć o potrzebach intelektualnych rodaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vladimir_Kotkov: No tak. Do tego dochodzą dzienniki regionalne. Próbowałem sobie to wytłumaczyć tym że gazetę kupuje się jakby na rodzinne albo na mieszkanie. Jeden przeczyta to bierze drugi członek rodziny. Potem jeszcze zdąży to sąsiadów okrążyć. Mimo to to i tak mało. Co do faktu i SE to znam ten ból bo ojciec te gówno czyta przy okazji innych nieco najmniejszych gazet.
Poza tym przeraża mnie ten masakrycznie niski nakład. 98000 ludzi to na jednym dużym osiedlu mieszka. Czemu takmiały promil społeczeństwa sięga po prasę


@frack: chciałbym zauważyć, że Wprost zaliczył ogromny spadek sprzedaży (powiązany z tym, że się zeszmacił). A co do ogólnej sprzedaży, to takie mamy społeczeństwo które to mało interesuje (bo wydanie np. 20-30 zł/mc to nie jest wielki wydatek, to są 2 paczki papierosów)
Pobierz megawatt - > Poza tym przeraża mnie ten masakrycznie niski nakład. 98000 ludzi to na ...
źródło: comment_U7IOl4688H8sx3CVwrIXTsi9XAg9K6O7.jpg