Wpis z mikrobloga

Bardzo mi przykro z powodu śmierci @gnida84.

Ze względu na tę sytuację proponuję odejście od używania na Wykopie bardzo przykrego zwrotu "Taki wpis, że dostałem raka", "Mój rak dostał raka", "Rakotórczy wpis" itp.

Od zawsze miałem mieszane uczucia do tych zwrotów, nie są one ani śmieszne, ani miłe. Takie zwroty są zwyczajnie złym przyzwyczajeniem, które mogą z czasem znieczulać na jedną z najtrudniejszych i najstraszniejszych chorób, która dotyka i osobę i wszystkich wokół niej. Po prostu są słabe i niesmaczne, nawet jak na portal ze śmiesznymi obrazkami.

#gnidamabialaczke

Fajnie, by #rakcontent był tagiem użytym ostatni raz właśnie w tym wpisie.
  • 56
@spectatore: Mówisz o tym samym portalu na którym moderacja nie widzi nic złego w wyrzucaniu noworodków do kosza z powodu innego koloru skóry, w którym użytkownicy nawołują do rozjeżdzania muzułmańskich dzieci samochodem, w którym co druga osoba publiczna jest nazywana cwelem jeśli poglądy nie są zgodne z jedynymi słusznymi poglądami tutejszego bydła? O tym samym portalu w którym każda kobieta to #!$%@? i ma bolca na boku?

I serio akurat określenie
Wyeliminować nie, ale niech każdy się może zastanowi, czy nie pożałuje kiedyś, że śmiał się, pisząc takie teksty, gdy być może on albo ktoś jego bliski zachoruje.

to są jednak inne rzeczy niż, ohoho cwelu masz inny kolor skóry i lubisz pis
Wyeliminować nie, ale niech każdy się może zastanowi, czy nie pożałuje kiedyś, że śmiał się, pisząc takie teksty, gdy być może on albo ktoś jego bliski zachoruje.


@babcia_w_kapciach: wiesz, ja nie sypię teksami o raku jak z rękawa, ale choroba mojej Mamy nauczyła nas wielkiego dystansu. Może to dlatego, że mama przeżyła i ma się świetnie, pewnie gdyby zmarła miałabym inne podejście. Niemniej - o ile takie teksty bywają głupie, bo
@spectatore: bardzo kibicowałam Piotrowi, bo też kiedyś musiałam trochę walczyć, i o ile obraźliwe teksty lub takie nie na miejscu wywołują u mnie odrazę, to te wyrażenia nie mają najmniejszego związku ze sprawą. mimo choroby używałam ich żartobliwie, żeby się nie zdołować, i nadal będę używać. wydaje mi się, że specjalnie unikanie takich wyrażeń konkretnie z tego powodu jeszcze bardziej zaznacza, że osoby z nowotworem są inne i chore, trzeba im
@duskhorizon: ale serio? przeglądam i czytam wykop od lat i nie zauważam takiej patologii (no i na dodatek nie czuję się bydłem)
nota bene najeżdżasz na nienawistników sam stosując dokładnie takie samo podejście

sam wykop i wykopki stanowią odzwierciedlenie społeczeństwa - są po prostu bardzo różni (vide twoja osoba - nie musi mi się podobać twoja wypowiedź)