Wpis z mikrobloga

Zna się któreś z Mirków na samochodach? Pewnie tak.
Słuchajcie, mam fazę, chcę kupić sobie PIERWSZY samochód w cenie około10k z ewentualnym hakiem.
no i jakiś czas temu zauroczyłem się w Passatach B1 lub też B2.
Szczególnie wersja 2/3 drzwiowa z wpuszczonymi światłami w grill
Coś takiego jak na zdjęciu.
Nawiasem mówiąc okropnie podobają mi się właśnie takie stare samochody "w kant" z przełomu lat 70 i 80. (taki ze mnie hipis, szczytem marzeń jest deLorean i nieważne, że to zły samochód).
Dlatego, mimo ogromnego szacunku, nie podoba mi się linia mercedesa W124, mimo świetnego wykonania.
Czy ktoś kiedyś miał do czynienia z takim samochodzikiem właśnie. coś w stylu Passat B1 LX?
Skrzynia biegów dowolna, byle by działała.
czy są to samochody do postawienia w salonie już, czy jednak warto iść w tę stronę?
Czy może macie propozycje innych podobnych samochodów, które mógłbym rozważyć. mam jedną głowę i mogłem jakieś przegapić.
No i nie szukam wielkich samochodów, nie będę woził nim rodziny do kościoła czy na morze z Katowic.
help! ()
#motoryzacja #passerati #passat #volkswagen #oldtimery
LeGgo - Zna się któreś z Mirków na samochodach? Pewnie tak. 
Słuchajcie, mam fazę, c...

źródło: comment_M6cbRntUvUIfXZKIDEi6fStiLGQawsDw.jpg

Pobierz
  • 14
@LeGgo: Klasyk na codzień średni pomysł, za te 10k może i znajdziesz coś w fajnym stanie tylko klasyki dzielą się na 3 kategorie:
- złom
- złom po remoncie (cholera wie jak zrobionym, najlepiej zrobić samemu wtedy wie się na ile dobrze jest zrobiony)
- perełka znaleziona po 20 latach stania w garażu, albo taka jeżdżona od święta
Któregokolwiek kupisz licz się z wydatkami, perełki mimo że nie są zniszczone cierpią
@LeGgo: śmigałem długo B2 z 1.8 (nie pamiętam oznaczenia) 90KM na gaźniku pierburga 2e2 LPG ofc, 180 leciał xD (#!$%@? byłem), bagażnik całkiem pakowny, części tanie jak tylko się da. Z problemów wiadomo, ruda. I silnik lubił się pocić pod pokrywą zaworów, dwa razy zmieniałem uszczelkę. Ciężko o egzemplarz z zadbanym środkiem, ja miałem tak 6,5/10. Deska zawsze będzie krzywa po ingerencji. Największa awaria jaką miałem, to pękł przewód hamulcowy :)