Wpis z mikrobloga

Syn zbrodniarza, oficera NKWD zwany ambasadorem Polski w USA "boi się o Polskę"!


Naruszono niepisaną zasadę "o Żydach dobrze albo wcale". Jest odezwa - "polski" ambasador w USA (notabene założyciel żydowskiej loży B'nai B'rith Polin) po usłyszeniu kilku słów prawdy na temat swojego ojca stwierdził, że Polska to kraj antysemicki, a obecną sytuację porównuje do wydarzeń marcowych z 1968 roku, gdzie milicja pałowała studentów i robotników, a z kraju musiało wyjechać ok. 20 tys. osób żydowskiego pochodzenia.

  • 12
@Woojt92: No tak średnio, bym powiedział. Sami kształtujemy swój los: syn zbrodniarza może być świętym, a syn świętego może być zbrodniarzem. Mówiąc szczerze, to człowiek mnie mało interesował. Ale gdy widzę takie pseudoargumenty przeciwko niemu, to włącza mi się chęć obrony niewinnie prześladowanego. Jest to tym bardziej chore gdy taki ściek płynie od kogoś mającego w awatarze profesora Wolniewicza.
@bygsyti: Czy ja oskarżam Schnepfa, bo miał ojca zbrodniarza? Trudno sądzić kogoś za coś, na co nie miał wpływu. Sprzeciwiam się natomiast uznawaniu przez niego Polski za kraj antysemicki, a całkowicie absurdalną rzeczą jest porównywanie obecnej sytuacji do tej z marca 1968 roku.
@Woojt92: Czyli najpierw używasz oskarżycielskiego tonu przy podkreślaniu pochodzenia człowieka (ta wspominka o jego ojcu to pewnie Ci się też "wymskła", c'nie?), a potem twierdzisz że w Polsce nie ma antysemityzmu? Bo (jeszcze) Żydów nie pałują, ani nie kupują im biletów w jedną stronę?

#wpolsceniemaantysemityzmu
@bygsyti:

używasz oskarżycielskiego tonu


Stwierdzam po prostu fakt. Co jest złego w prawdzie? Nie wymsknęła, było to zamierzone, chcę, żeby inni wiedzieli, że ojciec naszego ambasadora namiętnie służył Stalinowi i brał aktywny udział w ludobójstwie.
@Woojt92: Nie widzisz że jest po prostu ochydą oskarżanie człowieka o cokolwiek i przy tym napomykanie że jest Żydem? Co to ma do rzeczy? Co z tego? Gość pewnie też jadał marchewkę i nosił spodnie. To też prawda, ale co to wnosi?

To samo z ojcem. Właśnie takie pociski są najlepszym dowodem na to, że w Polsce zaczyna dziać się źle. A porównania do Marca '68 mają więcej sensu niż podejrzewasz...
@bygsyti: Mówienie prawdy nie jest ohydne. Nikogo nie oskarżam, stwierdzam fakty. Ma do rzeczy, bo mało kto wie, że obecny ambasador ma ojca, który brał udział w ludobójstwie i żarliwie służył okupantom. Proszę o przesłanki, że obecna sytuacja jest podobna do wydarzeń marcowych.
Nie widzisz że jest po prostu ochydą oskarżanie człowieka o cokolwiek i przy tym napomykanie że jest Żydem?


@bygsyti: Odgrzeję tę niezmiernie hipokrytyczną dyskusję pytaniem, bo za sprawą ostatnich wydarzeć zyskała na aktualności: a dlaczego amerykańscy i izraelscy oszuści od holocaust industry, którzy kreują się na rzeczników wszystkich Żydów, robią to Polakom? Czyżby podwójne standardy? W ich sprawie też będziesz krytyczny czy nabierzesz wody w usta? ( ͡° ͜