Wpis z mikrobloga

Siema zmotoryzowane Mirasy, dzisiaj doszło do mnie ze czas wymiany opon letnich na nowe właśnie teraz nastał więc mam parę pytań bo czuje ze bardzo mało wiem:
- nie mam w tej chwili zbytnio dużo kapuchy na zakup jakichś zajebistych nowych opon więc potrzebuję coś w miarę taniego i pewnego a kompletnie się na tym nie znam, dzisiaj wulkanizator uświadomił mnie ze nie ma sensu ich nawet wywazac, dołączam zdjęcie na dowód
- strasznie wibruje mi kierownica już przy 80km na godzinę na koleinach auto już samo skręca, wiem że przednia prawa felga jest pokrzywiona a teraz ciężko na zapisanie się do prostowania
Chciałbym w miarę bezpiecznie się poruszać, jeżeli kupie na oponeo 2x zetexy 225 45 r17 za 169zl sztuka, na ten okres czasu w którym krucho u mnie z kasą przełoże na tył te opony które zaraz trzeba wyrzucić na smietnik a nowe z pozostałymi dwoma prostymi felgami przełoże na przód to będzie jako tako i nie będzie mnie zwijac na boki i trzesc przy 100km/h?
Ewentualnie czego szukać w miarę taniego ?
Ktoś może zna jakiegoś dobrego wulkanizatora w Warszawie ? wiem że nakrętki na tych felgach też są #!$%@? i coś połamały :/
Proszę Was o pomoc , jestem w totalnej dopiero i nie wiem co zrobić
#motoryzacja #opony #samochody #pokazopone
Pobierz wonzki - Siema zmotoryzowane Mirasy, dzisiaj doszło do mnie ze czas wymiany opon letn...
źródło: comment_b6Bf1nv7AEUNDqqlVVvTyToQv7Y2utTr.jpg
  • 37
@CzystaMaestria: wiem o nich tyle że przejechałem na nich w tamtym roku około 5-6 tysięcy km od sierpnia do grudnia a do tamtego weekendu leżały schowane na wsi, po założeniu jeździ się teraz tym samochodem jak jakimś czołgiem
@qlf00n: nie chce wydać 2 tysięcy na komplet opon, napisałem ze zależy mi na bezpieczeństwie ale nie dużym kosztem, nie zależy mi na komforcie i ciszy @klark: zaczął wywód żebym przesiadl się do komunikacji miejskiej, chciał byc śmieszny i prawy, jestem w sytuacji takiej jakiej jestem nie chce wydawać dużej ilości pieniędzy dla mnie na opony, wg Ciebie tylko drogie opony zapewniają bezpieczeństwo?
@wonzki: Zetexy wkładałem do Hondy Civic chyba 8, tej takiej ładnej kosmicznej. Gosć na tym jeździ drugi sezon i jest zadowolony. Szukaj Falkena na przód kierunkowego, na tył daj asymetryczne. I powiedz mi jeszcze jaki samochód to nowo coś więcej doradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wonzki: jakie dwa tysiące, o czym Ty mówisz? za komplet nowych zimowych barumek dałem 800.. jeśli dla Ciebie ryzykowanie życiem pozostałych uczestników jest śmieszne, to dla mnie jest to EOT; kiepska sytuacja finansowa nie jest żadnym argumentem, żeby poruszać się po drogach i ryzykować wypadek, nawet mi nie pisz o autostradach i dużych prędkościach przy takim stanie kół.. zastanów się co Ty robisz
@qlf00n: kto pisze ze jeżdżę na autostradzie szybko ? w tych kapciach nawet nie pomyślę o wjeżdżaniu na drogę szybkiego ruchu, nie jest to dla mnie śmieszne, śmieszny chciał być tamten kolega który nakazuje mi jeżdżenie komunikacja bo mam niesprawny samochód.

tak btw to wyszedłem na jakiegoś wariata który ma w dupe bezpieczeństwo, jakby tak było to nie szukał bym porady w Was co kupić i co zrobic
- strasznie wibruje mi kierownica już przy 80km na godzinę na koleinach auto już samo skręca, wiem że przednia prawa felga jest pokrzywiona a teraz ciężko na zapisanie się do prostowania


@wonzki: dziwisz się? auto samo Ci powiedziało, że wibruje przy 80-ciu? masz krzywą felgę, łyse opony, planujesz je założyć na tył.. dalej wymieniać? tak, to jest nierozsądne do poziomu wariactwa, ryzykuj swoim życiem ale nie pozostałych uczestników drogowych