Wpis z mikrobloga

Mirktzy, troche przyspamuje ale jesteście grupą docelową a myślę że kogoś może to zainteresować bo jest okazja z pewnego źródła czyli ode mnie. W innym wypadku potraktujcie jako ciekawostkę i praktyczne info że jest alternatywa dla płatnych pakietów Dropbox, OneDrive czy właśnie zamykanego (a genialnego!) Copy.com.

Sprzedaję NAS od Synology, konkretnie DS210j na dwa dyski w środku. Zwyczajnie nie używam już od ponad roku i tylko stoi wyłączony. Dodaję 1 dysk 1,5 TB a drugi trzeba sobie dokupić - korzystałem w RAID 1 i polecam to podejście bo gwarantuje bezpieczeństwo.


Urządzenie w stanie jak nowym, do zobaczenia w Poznaniu - system ciągle otrzymuje aktualizacje od Synology i to jest powód dla którego trochę z żalem się go pozbywam.

Najlepsze zastosowania:
Albo backup albo jako alternatywa dla płatnych pakietów Dropbox w konkretnych ekipach w np. software house. Można samemu ustalić ile wersji pliku wstecz ma trzymać, maksymalny jego rozmiar, przypisać użytkownikowi tyle miejsca ile się chce itp. itd.

Cena: 500zł - mogę wystawić FV

#webdev | #programowanie | #komputery | #sprzedam | #sprzedamopla
Saeglopur - Mirktzy, troche przyspamuje ale jesteście grupą docelową a myślę że kogoś...

źródło: comment_IqW25vNq2Unm7PoAtjnADqjaEGazdSZN.jpg

Pobierz
  • 7
@JoeBlade: Uszanowanko cumplu! Chłodzenie ma pare trybów i może pracować albo w trybie ciągłym albo automatycznym w zależności od realnych temperatur także otoczenia. Ja korzystałem z trybu pełnej prędkości i nie był uciążliwy choć stał w innym pomieszczeniu niż ja przebywam z komputerem.

Wentylator nawet w trybie normalnego chłodzenia jest nieuciążliwy. Bardziej mogą cię interesować dyski twarde które potrafią wbrew pozorom wyć bo zauważ że nie są w wielkim blaszaku z
Saeglopur - @JoeBlade: Uszanowanko cumplu! Chłodzenie ma pare trybów i może pracować ...

źródło: comment_i6p91rXOrOR0Ub7EHeZaJWKI4oSC4TDp.jpg

Pobierz
@JoeBlade: Nie korzystałem już daaawno ale w pewnym momencie to ten dysk byl źródłem muzyki dla Zune w laptopie i źródłem filmow bo w godzinach nocnych pobierał torrenty - jest aplikacja, może podejmować pliki torrent wrzucane do folderu na Synology.
zwiększa a nie gwarantuje. Dwa dyski w tej samej lokalizacji mogą od tak paść z powodu przepięcia czy pożaru :)


@Bozyszcze: Aaaalbo ukraść :) Dlatego też niektórzy replikują się w innej lokalizacji - Synology posiada coś takiego od siebie wręcz i można tak parować różne NASy. Z drugiej strony OneDrive itp. też może paść. Już raz przerabiałem odzyskiwanie plików wielkiej kampanii gdzie wszystko nam się cofnęło o OK 8-10 iteracji wstecz