Wpis z mikrobloga

@Songox25: Nie wmawiaj mi, że mam kolegów. A nie, zaraz...

Z resztą jakby tylko jedna strona generalizowała. W dodatku trzeba odróżnić patriotyzm, od tzw. "gimbopatriotyzmu". Nie potrafię tego znaleźć, ale czytałem artykuł przedstawiciela raczej prawej strony, że osoby ceniące patriotyzm powinny walczyć z tą drugą odmianą (który jest m. in. nastawiony na komercję i modę).

EDIT: O, znalazłem nawet: http://autonom.pl/?p=10950
Z resztą jakby tylko jedna strona generalizowała.


@Strain: A czy ja piszę coś przeciw generalizacjom? Wyśmiewam hipokryzję grupy która uważa się za jakiś wzór cnót moralnych, a sama nie jest lepsza od najgorszych rasistów.

@Szrlh

a tak nie jest?

tyle w tym prawdy co w tym: ,,Wszyscy czarni i Arabowie to terroryści i przestępcy".
@Songox25: Z resztą zauważ tekst przed zdjęciem przedstawiających osoby z zakrytymi twarzami:

"Nie neguje Polskości ale wizerunek tego prawej nie pasuje do opisu."

Opis "faszysta, nazista, agresywny narodowiec, zacofany debil, staroświecka Polska" ma wcale nie dotyczyć osoby z pierwszego rysunku, tylko z tego drugiego zdjęcia.
Opis "faszysta, nazista, agresywny narodowiec, zacofany debil, staroświecka Polska" ma wcale nie dotyczyć osoby z pierwszego rysunku, tylko z tego drugiego zdjęcia.


@Strain: Tak tak, a zdanie ,,Muzułmanie to gwałciciele i terroryści" ma wcale nie dotyczyć muzułmanów tylko ISIS.
@Songox25: Rozsądne osoby będą wypierać ze swojej grupy społecznej czy wyznaniowej skrajne ekstrema. Ale już ktoś o bardziej radykalnej poglądach w takich ekstremach nie zawsze będzie widzieć coś złego.
Rozsądne osoby będą wypierać ze swojej grupy społecznej czy wyznaniowej skrajne ekstrema.


@Strain: Muzułmanie i murzyni nie są rozsądni? Za takie stwierdzenia na zachodzie, siedziałbyś za rasizm.
@Songox25: Kurde, jak Ty wszystko odwracasz.

A to nie widziałeś informacji, że niektóre organizacje muzułmańskie/czarnoskóre wypierają zjawisk, które negatywnie się z nimi kojarzą (np. zamieszki w Baltimore czy zamachy w Paryżu)?
Tak tak, a zdanie ,,Muzułmanie to gwałciciele i terroryści" ma wcale nie dotyczyć muzułmanów tylko ISIS.


@Songox25: Gwałcicielami i terrorystami mogę być nie tylko ludzie z samego z ISIS, ale też inni radykalni islamiści, a nawet zwykli muzułmanie. Podobnie bydło w szeroko pojętym obozie narodowym, głównie czynią tzw. gimbopatrioci czy inni roszczeniowi narodowo-bolszewicy. Ale nawet ktoś w miarę normalny też czasem ponosi się emocjom i klepie radykalizmy.

Muzułmanie i murzyni nie
A to nie widziałeś informacji, że niektóre organizacje muzułmańskie/czarnoskóre wypierają zjawisk,


@Strain: Pamiętam tego pana który przytulał ludzi, a potem groził wysadzeniem domu parlamentarzystce.

http://pikio.pl/uk-muzulmanin-ktory-przytulal-ludzi-moze-trafic-do-wiezienia-grozil-wysadzeniem-domu-parlamentarzystki/

Myślisz, że patrioci nie odcinają się od wandali?

Podobnie bydło w szeroko pojętym obozie narodowym, głównie czynią tzw. gimbopatrioci czy inni roszczeniowi narodowo-bolszewicy


No spoko, ale czemu grupa która tak zwalcza rasizm i generalizacje sama lubi generalizować?
No spoko, ale czemu grupa która tak zwalcza rasizm i generalizacje sama lubi generalizować?


@Songox25: No spoko, ale czemu grupa która zwalcza lewactwo sama lubi stosować lewacką logikę i prezentuje mentalne lewactwo?

Myślisz, że patrioci nie odcinają się od wandali?


Nie myślę tak. Jedni się odcinają, ale są też tacy co się nie odcinają. Ci drudzy nie widzą w wandalizmie nic złego, a wręcz zarzucają swoim oponentom, że nie są gorsi
No spoko, ale czemu grupa która zwalcza lewactwo sama lubi stosować lewacką logikę i prezentuje mentalne lewactwo?


@Strain: Wyśmiewanie hipokryzji nie jest lewckie. To tak samo jakbym wyśmiewał kogoś kto ma bardzo dużo kasy, ale nie dzieli się nią z innymi, choć oficjalnie głosi, że chce aby opodatkowano bogatych by pomagać biednym.
Nie mam wcale na myśli wyśmiewania hipokryzji tylko sposobu myślenia, który jest podobny do oponentów których się krytykuje.


@Strain: Ale przecież pisałem, że nic nie mam do generalizacji. Ja wyśmiewam podwójne standardy, samemu ich nie stosując.
@Songox25: Tylko, że wcześniej wyraźnie napisałem, że generalizacja w tamtym plusowanym wpisie nie dotyczyła wszystkich patriotów, ale tych przedstawionych z kominiarkami. Poważnie, nie dostrzegasz tego?
@Songox25: Bo to przerobiony obrazek, który pozostawia rzekomy opis "polskiego patrioty", a dodatkowo wyśmiać negatywnie "amerykańskiego patriotę". Jest to okraszone napisem "Sponsorowane przez EU i Sorosa". No wybacz, ale to w ogólnym rozrachunku ma wyśmiać myślenie OPa, a nie samego patriotyzmu.