Wpis z mikrobloga

Piwo: Nafciarz Dukielski Whiskey Rye Double Brown Porter z kooperacji Browaru BroKreacja i Browaru Dukla
Styl: Brown Porter
Ekstrakt: 16 % wag.
Alkohol: 6,3 % obj.

Warka ważna do 01.08.2016.
Obfita sztywna pianka z bardzo drobniutkich bąbelków, które z czasem przeistaczają się w małe. Góra pianki wygląda jak perfekcyjnie ubite białko. Szybko redukuje się do ~2 mm.
W zapachu jest super beczka, wióry dębowe, wędzonka(?). Aromat jest przyjemny i intensywny.
Czuć intensywnie torf, taki motzny, taki jak za dzieciaka się nawąchałem -bo moja mama jest fanatyczką kwiatów doniczkowych („Ej pestis, leć mi kupić dwa worki torfu do kwiaciarni”. No i rąbało się spacer farmera jako małolat). Bardzo Przyjemny.
Jest czekolada.
No łychą też pachnie, ale bardzo delikatnie.
Kolor niemal czarny.
Smak torfowo-słodko-kwaskowo-łycho-torfowy.
No torf z w ch*j fajną whiskey.
Są super deski / miła beczkowość.
Goryczka średnia. Deklarowana jako 60 IBU. Dla mnie trafiona w punkt.
Bardzooo treściwe jak na 16%, ale to pewnie przez żyto, które robi robotę.
Wysycenie średnie, pasuje do całości. Jakby to dziwnie nie zabrzmiano, dla mnie to wysycenie jest słodkie. Pękające bąbelki zostawiają na języku słodkie odczucie. Albo podczas pękania aktywują coś, co tworzy takie uczucie.
Piwo z 6,3% alkoholu, a niesiwe w sobie super intensywne smaki, które zdzrzają się w piwach zaczynających od 8%.
W posmaku zostaje fajna paloność, taka z mikro słonecznikem bez łupinek.
Aksamitne.
Mega obfity lacing. Na całym szkle, zostaje równomierny piankowy film.

Pijcie.
#pestisapproves

Koszt: 11,50 golda - butelka 500 ml bezzwrotna.

[ #piwnypamietnikpestisa #piwo #craftbeer ]
Pobierz pestis - Piwo: Nafciarz Dukielski Whiskey Rye Double Brown Porter z kooperacji Browar...
źródło: comment_ZKn1fblgEnsRJ9XANDsroAYIil4Fr6R3.jpg
  • 8