Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko, rok temu poszła fama, że kanał SyFy wyłoży kasę na ekranizację serialu na podstawie "Hyperiona" Dana Simmonsa. Tutaj więcej info:
http://naekranie.pl/aktualnosci/bedzie-serial-oparty-na-ksiazce-sf-hyperion

Czekam z utęsknieniem, bo potencjał jest ogromny. Czy ktoś ma jakąś nową wiedzę na ten temat? Szukałem na polskich i zagramanicznych stronach, ale nigdzie nie znalałem żadnego info..

A tak na marginesie- ktoś oglądał z seriali tej stacji Childhood’s End, The Magicians albo 12 Monkeys? Bo po The expanse mam ogromny apetyt na więcej ich seriali, ale nie wiem czy rzeczywiście warto :)
#scifi #film
  • 5
@tomek-jarek: Widziałem "Childhood's End". To miniserial, 3 odcinki z zakończeniem. Da się to oglądać. Poziom oczywiście daleki od "The Expanse", ale jest sprawnie zrealizowane i ja oglądałem z przyjemnością. Opinie innych też są przeważnie pozytywne.
PS: Najlepszym serialem od SyFy i tak jest "Battlestar: Galactica" :)
@tomek-jarek: Poszukałem trochę i faktycznie nic nowego nie ma. A szkoda, bo też czekam.
W zeszłym roku ogłosili wiele fajnych planów na ekranizacje książek SF, ale póki co niewiele z tego wyszło. O "Gatewey" też cisza, "Red Mars" został wstrzymany :(
@tomek-jarek: Oglądałam Childhood’s End (takie średnie, ale do obejrzenia) i The Magicians. Te drugie w sumie mnie pozytywnie zaskoczyło- imho jest lepszy od książki (ale też sporo zmienili). Tylko taka uwaga- jeśli chcesz obejrzeć, to nastaw się na masę bohaterów, których raczej nie polubisz ;) 12 monkeys zaczęłam, ale po 2 odc odpuściłam, więc nie oceniam.