Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirelle.
Zastanawiam się, czy byłoby zainteresowanie, gdybym od czasu do czasu wrzucał krótkie teksty dotyczące #religioznawstwo? Mam pomysł na taki historyczno-ciekawostkowy miszmasz: egzotyczne wierzenia, sekty, stare zwyczaje, mity itp., generalnie co odcinek inny temat. Dla mnie jest to ciekawe, bo trochę się tym interesuję, a przy okazji będę mógł się sam czegoś nowego dowiedzieć.
Czytałby ktoś?

Spam tagami, żeby był jak największy odzew:

  • 21
@luvencedus: a masz jakas szersza wiedze w tym temacie? Moze moglbys polecic jakies dobre ksiazki w temacie? Takie zebym nie zasnal ale jednoczesnie nieprzeklamane i z duza iloscia wiedzy? I tak jak pisal @chwed nie tylko ciekawostki ale i etnologia
@chwed: Postaram się to też uwzględnić, ale zobaczymy jak mi to wyjdzie. Mam parę tematów w głowie, myślę, że po paru tekstach będziecie w stanie stwierdzić, czy się wam to podoba czy nie :)
@yorrick: niestety idąc na studia i mając wybór między religioznawstwem a automatyką, wybrałem automatykę ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie umiem podać z biegu konkretnych pozycji, które by kompleksowo o tym traktowały, czytam