Wpis z mikrobloga

0,52 po minucie 0,50


@volvap: sprawdź jaka jest niepewność pomiaru/dopuszczalny błąd dla alkomatu którym Cię badano bo chyba jest szansa na zrobienie z tego wykroczenia
  • Odpowiedz
0,5 promila to jest ilość już pokacowa i człowiek z taką ilością może bez problemu prowadzić.


@mafiozorek: Uff... to dobrze, bo myślałem, że obowiązują jakieś przepisy prawa.
  • Odpowiedz
0,5 promila to jest ilość już pokacowa i człowiek z taką ilością może bez problemu prowadzić.


@mafiozorek: ja nie mogę prowadzić po jednym, półlitrowym piwie. Więc z łaski swojej nie gadaj, że "człowiek może" bo to nieprawda. Pół promila to jest już większe spożycie, a każdy inaczej reaguje na alkohol. Taka prosta zasada.
  • Odpowiedz
Najlepsi powyżej są ci co uważają że na człowiek na kacu za kółkiem staje się bezwzględnym mordercą. Gówno prawda, o wiele bardziej niebezpieczne jest jeżdżenie niewyspanym.
  • Odpowiedz
@volvap: może poszukaj adwokata który zna temat alkomatów. Twój wynik można zmienić na wykroczenie, wynik z dmuchania jest uzależniony od tego czy wcześniej wziąłeś głęboki wdech czy dmuchałeś mając powietrze w płucach przez dłuższą chwilę. Tak samo jak paliłeś przed badaniem, wynik może być zawyżony.
  • Odpowiedz
@alfa-fetoproteina: Ja kiedyś miałem tak, że wieczorem 3 piwa wypijałem, dmuchałem po 20min spacerku i było 0,8. Rano już nic. Teraz jak mam dietę na minusie to rano potrafię wydmuchać jeszcze 0,4 też po trzech piwach... Po takim małym wyjściu już nie czuję kapcia w mordzie tylko właśnie czuję się dobrze... jeszcze na rauszu.
  • Odpowiedz
@volvap: widzę niektórzy strasznie dosłownie biorą do siebie to uratowane życie ;-) Wyobraź tylko sobie sytuację w której ktoś #!$%@? Ci się bezczelnie pod koła, nawet pieszy na czerwonym świetle... Nie ma tłumaczenia że się dobrze że czujesz - masz przeyebane.... Skoro w wydychanym było 0,5 to we krwi pewnie miałbyś więcej...
  • Odpowiedz