Wpis z mikrobloga

Tutorial: Jak usunąć problem w Bloggerze - niepożądane zliczanie własnych wyświetleń strony.

Ostatnio w Bloggerze wprowadzono mową metodę blokowania zliczania własnych wyświetleń strony, która nie działa. Oto sposób jak to naprawić.

Każdego komu to pomoże proszę o umieszczenie gdzieś linka do mojego bloga jako taki mały rewanż :) https://pozarok3000.blogspot.com/

Otóż po kliknięciu nie śledź, w odnośniku "Zarządzaj śledzeniem własnych wyświetleń strony " dodawane jest ciasteczko o nazwie "ns" do przeglądarki, ma ono źle ustawione dwa parametry, "czas wygaśnięcia" i "path".

Aby to naprawić należy dla Firefoxa, ściągnąć dodatek Cookie Menager + (jeśli najnowsza wersja nie dział, ściągnąć starszy). Po zainstalowaniu wyszukać ciasteczka po nazwie swojego bloga, w moim przypadku pozrok3000.
Znaleść ciasteczko o nazwie "ns" lub "_ns"
Wcisnąć edit i ustawić jego parametr path na "/" domyślnie jest "/b/", datę wygaśnięcia jaką kto chce.
Domyślnie jest z końcem sesji, czyli po każdym zamknięciu przeglądarki problem się powtarza. Ustawiając datę wygaśnięcia na np: 2020 likwidujemy problem.

To tyle liczę na rewanż każdego komu pomogłem w sposób jaki opisałem, dzięki, cześć :)

#blogger #tutorial #problem #rozwiazanie