Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja , mam #seat #leon i zepsuł się mechanizm podnoszenia szyby - prawdopodobnie zerwała się jakaś rolka i wplątała się linka. Jutro będę rozbierał drzwi, ale chce już zamówić sobie nowy mechanizm. Czy kupić sam mechanizm - zamiennik, czy lepiej szukać jakiejś ori używki z całą blachą? Jeśli zamiennik to czy czy polecacie jakieś konkretne, które trochę więcej podziałają i nie rozsypią się po roku?
  • 10
  • Odpowiedz
@Maciejos00: Elektryk. Jak zdejmę samą tapicerkę, to nic nie da. Muszę jeszcze zdjąć wewnętrzną blachę. A że szyba mi spadła w dół i nie da jej się podniejść na wysokość otworów rewizyjnych, to muszę rozwiercać przynitowany mechanizm. Ale dzisiaj obadam :)
  • Odpowiedz
@bartekkk: Silnik jest sprawny, bo słychać że działa. Było tak, że podczas zamykania szyby, coś chrupnęło i szyba stanęła 5 cm od góry. W górę nie chciała iść, tylko w dół. Ale jak się ją opuściło w dół np. 10 cm, to potem w górę poszła już tylko o 5 cm. Więc za każdą próbą była coraz niżej i niżej. No i coś rzęziło przy opuszczaniu, jakby linka wkręcałą się w
  • Odpowiedz
@bartekkk: Dzięki za pomoc. Pamiętasz może jeszcze czy w zestawie były śruby do przykręcenia tych prowadnic? Bo nie wiem czy mam kombinować z nitownicą, tak jak to jest oryginalnie przymocowane.
  • Odpowiedz