Wpis z mikrobloga

@emtei: Yyy, a widzisz tiry na zdjęciu?
Chyba, że chodzi Ci o sytuację, że hipotetycznie za parę kilometrów mogę spotkać tira to będę sobie jechać środkowym bo zmiana pasa mi uwłacza.
Ok jest to jakieś wyjaśnienie. Dzięki.
@emtei: Tak mówisz że dla tirów a ile razy to ja ich wyprzedam prawym nie lewym pasem xD Wydaje mi się że powinno się na kursach jazdy wprowadzić jazdę po autostradach/drogach szybkiego ruchu tam gdzie jest taka możliwość. Może by ich nauczyło to że można tira wyprzedzić, przynajmniej nie jest nudno jechać cały czas prosto tyko można się trochę kierownicą pobawić, poza tym moja dziewczyna bała się wjechać na trasę "bo
żadko


@mamo: ale tu zaingeruj ()
bezpieczeństwo, czyli w przypadku zaistnienia zagrożenia z lewej lub prawej masz trochę więcej czasu i miejsca na właściwą reakcję. np. wskakuje jakieś zwierze, albo komuś z lewego lub prawego pasa pęknie opona. i tak dalej. po prostu środkowym jest bezpieczniej i wygodniej, więc przy małym natężeniu ruchu (jak na zdjęciu) ludzie wręcz powinni tak jeździć.
@RuchadloLesne: Dzęki brzmi racjonalnie, ale nadal to dla mnie troche głupie bo możne tak przejeździć całe życie blokując środkowy pas nienapotkawszy żadnego zagrożenia.
teoretycznie, bezpieczniej środkiem, ale często Masz też pas awaryjny, więc to słabe wytłumaczenie. dużo jeździłem do Niemiec w poprzednim roku i jeździłem i tam i tu po autośkach i wszędzie zdazalo mi się że musiałem wyprzedzać prawym pasem (nawet na 2 pasach, bo gość będzie za 3 km wyprzedzać tira, a to że ktoś chce jechać szybciej to w zadzie...). ja zawsze jak mam możliwość czy jadę szybko czy wolno trzymam się
@mamo: Sytuacja z picrel nie jest typowa, bo jest na węźle, a dzięki zostawieniu prawego pasa pacjenci włączający się mogą to zrobić szybciej i płynniej. Poza tym jak to w życiu 3 pas kończy się 1 km za węzłem, więc większość trochę dojanuszowanych kierowców wybiera środkowy zamiast skrajnego, z którego musieliby za chwilę uciekać. Przy prędkości >100km/h i refleksie żółwia na relanium, lepiej tędy.