Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #toyota #caraudio

Wykopki pomocy! :(

W mojej corolli nie działa poprawnie kaseciak.
Otóż jak odpalam radio muzyka gra sobie w najlepsze. W głośnikach po obu stronach jest równe natęzenie dźwięku. Jednak po wsadzeniu kasety jakiejkolwiek to głos automatycznie spada. W sensie poziom na pokrętlejest stały ale dźwięk jest odwtarzany znacznie ciszej. Musze podkręcić głoś aby cos usłyszeć, i niestety gra tylko w prawych głośnikach. Po zmianie natężenia dźwięku na mks w lewo,nadal słychać zdecydowana przewagę dźwięku po prawej stronie. Po ponownym wyrównaniu natężenia dżwięku na obu stronach i wyciągnięciu kasety,radio z powrotem zaczyna grać tak jak powinno. Jeśli zapomnę skręcić głośność to mi auto się trzęsie od muzy...
Czym to może być spowodowane,i czy jestem w stanie naprawić to, czy jednak nowe radio trzeba kupić?
  • 8
@L_u_k_as: przyznam ze całkowity "lajkonik" ze mnie jesli chodzi o sprzety do samochodu :D na cos konkretnego musze zwracac uwage przy doborze takoego transmitera czy bez znaczenia to jest?
Ja używam czegoś takiego https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/transmiter-fm-dpm-fm12b znajdziesz też i tańsze. Mi ten odpowiada.
Wpinasz to w gniazdko zapalniczki na transmiterze ustawiasz częstotliwość na której będzie twoja muzyka nadawana i taką też ustawiasz w radiu i będzie grało. Częstotliwość musi być wolna czyli żadna stacja nie powinna tam być.
Najlepiej na początku skali FM lub na końcu.
Ja jestem zadowolony na kartę pamięci wrzucasz ile chcesz muzyki i kasetami już się nie przejmujesz (