Wpis z mikrobloga

@Lurch: no kurcze, dziwne, żeby Polacy bardzo pomagali, jak wiedzieli co im za to grozi... Mało jest ludzi, którzy chcą ryzykować swoim życiem dla uratowania ludzi, których często nawet nie znają.
  • Odpowiedz
@no_i_w_ogle: A z czego mi czynisz zarzut? Taka była rzeczywistość.

Stosunek Żydów do Polaków jest podobny do ich stosunku do Niemców. (...) Stosunek [Polaków] do Żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny. Korzystają w dużej części z uprawnień, jakie nowa sytuacja im daje. Wykorzystują wielokroć te uprawnienia, często nadużywają ich nawet. Zbliża ich to w pewnym stopniu do Niemców.

"Rozwiązywanie kwestii żydowskiej" przez Niemców - muszę to stwierdzić z całym poczuciem odpowiedzialności
  • Odpowiedz
@Lurch: no żesz kurde, niesamowite, że ludzie wykorzystywali sytuację na swoją korzyść! No kto by się spodziewał! Przecież tylko Żydzi mają na to monopol ( ͡° ͜ʖ ͡°). I co ma polskie społeczeństwo sprzed 70 lat, do tego dzisiaj? Dzisiejsi Polacy nie są niczemu winni, tak samo jak dzisiejsi Niemcy.
  • Odpowiedz
@Lurch: nigdzie nie stawiasz, po prostu stwierdzam fakt. Z dzisiejszej perspektywy nie nam oceniać czemu ludzie postępowali tak, a nie inaczej. Już nawet w zacytowanym przez ciebie tekście, można zauważyć, że Niemcy manipulowali Polakami, dla osiągania swoich celów, a polską elitę intelektualną wybili jako pierwszą.
  • Odpowiedz
@no_i_w_ogle: Niemcy nie musieli manipulować, bo antysemityzm już przed wojną był w Polsce ogromny.

Polski rząd na uchodźstwie traktował zarówno Niemców, jak i Żydów jako wrogów.

Materiał ze szwedzkiej telewizji rządowej, jaki podajesz, nie jest propagandą, a przedstawia prawdziwy obraz tamtych wydarzeń.
  • Odpowiedz
@Lurch: a możesz mi wytłumaczyć jak to jest, że Żydów dzisiaj jest w Polsce niewiele (ja nie znam osobiście żadnego), a w polityce i mediach ich od #!$%@?? W Szwecji tak samo ;-)
  • Odpowiedz