Wpis z mikrobloga

Mirki,
Motorola G3 na Androidzie 6.0 przestała widzieć kartę Transcedu 32gb (sformatowaną jako pamięć wewnętrzną). Telefon widzi inne karty, a po włożeniu tej konkretnej następuje jej "sprawdzanie", aż w końcu jej status zmienia się na "nie podłączono". Komputer ją widzi ale nie odczyta żadnych danych, bo jest zaszyfrowana przez Androida. Miał ktoś z was kiedyś coś takiego? Jest jakakolwiek szansa na odzyskanie danych, czy nie pozostaje nic prócz formatu karty?

#android #marshmallow #kiciochpyta #elektroda #smartfon #telefony
  • 7
@piotreek88: No teraz widzę, że głupi. Ale telefon niestety 8 giga pamięci wewnętrznej (tak naprawdę 4) więc straszne gówno.

@yarmooh: Windows, widzi ją ale nie może otworzyć i chce od razu formatować. Generalnie w internecie ludzie piszą, że takiej karty nie idzie już "rozszyfrować". Znalazłem co prawda link dotyczący rozszyfrowania pod linuxem ale wymaga to chyba pomocy telefonu widzącego kartę.
https://nelenkov.blogspot.com/2015/06/decrypting-android-m-adopted-storage.html

@hphp123: No pełen jej format pewnie by pomógł
@Maks_S: nigdy tego nie robiłem, ale osobiście szans upatruje właśnie pod linuxem. Zgłąb temat tego odszyfrowania, może poszukaj na forum xda developers czy coś podobnego jest
@yarmooh: No niestety xda podaje jako jedyną możliwość złamania tego szyfrowania właśnie ten link, który opisuje przeniesienie zawartości przy uruchomieniu urządzenia (które widzi tę kartę, mój nie widzi). Także raczej nic z tego, pozostał format...