Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja niedługo będę kupował samochód, budżet do 17 k zł, celuję raczej w jakiegoś zgrabnego hatchback, diesel lub lpg, 150 koni, rocznie będę robił jakieś 15-20 tysięcy km.

Moje dotychczasowe rozważania:

Focus mk2
Astra H

Alfa 156 sportwagon (bardzo zgrabne auto :D) #alfaholicy warto? (159 raczej w tych pieniądzach nie dostanę sensownej)

Co byście polecili dobrzy ludzie ?
  • 11
@k0rm: Skoro Focus i Astra wchodzą w grę to czemu w alfie przeskok na 156 i to jeszcze SW? Ja bym wziął 147 pod uwagę z 1.9 JTD. To był mój pierwszy samochód jeździłem nim 5 lat, nie zawiódł nigdy i szczerze mówiąc po 5 latach kiedy kupiłem nowy to Alfę sobie zostawiłem, bo sentyment duży, a problemów ciągle nie sprawia (mimo, że właśnie wybijają jej 15 urodziny powoli)
@k0rm: 147 jest bardzo spoko. 156 nie pasuje do "zgrabnego hatchbacka". Astrę H odradzam, to coś w ogóle nie jedzie, jest niewygodne, plastikowe, po prostu tandeta. Dopiero Astra V jest spoko.
@alibomaye: Dlatego, że jak na taki typ nadwozia to auto ma super linie i robi pozytywne wrażenie, poprostu mi się podoba ;) (brat smiga 156 1.9 JTD TI), nie za duże nie za małe->słowem zgrabne :D
@k0rm: Nie wiem jak jedzie 2.0 T, myślę, że się zbiera ładnie. 1.6 to padło.
Z zewnątrz stylistycznie jest średnia, już wygląda na starą. W środku najtańsze plastiki, zero intuicyjności, wszystko twarde. Po prostu w środku jest niekomfortowo. Nigdy nikomu nie poleciłbym tego auta, ale możesz jakąś obejrzeć, może akurat Tobie podpasuje ;)
@k0rm: 159 odpuściłbym sobie, bo 99% aut do 20k to zajechane gruzy, a jeśli kupisz 1.9 to lepiej szykować się od razu na spory "pakiet startowy"(rozlatująca się skrzynia m32, klapki w kolektorze, dpf i dwumasa pewnie też na skraju życia).
Szukałbym focusa, ewentualnie Citroena C4.
@k0rm: Tak jak mówi @Koral_Koralowy: do 159 lepiej zwiększyć budżet ewentualnie mieć odłożoną kasę na naprawy, w tym przypadku to myślę że i z 5k może jeżeli kilka rzeczy walnie. Generalnie jako użytkownik bardzo polecam 159.