Wpis z mikrobloga

Chwaliłem się ostatnio tutaj zakupionymi okularami, to teraz czas powiedzieć o nich 3 zdania.
Ten z lewej to [model nr 1](http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Roodoon-8177-Brand-Polarized-Sunglasses-Men-Sports-Coating-Sun-Glasses-Driving-Large-Size-Oculos/1102098994.html?aff_platform=aaf&aff_trace_key=629c452e05d5404f8a7837c92cae0332-1464208006536-09436-FmYfuZRNf&sk=FmYfuZRNf%3A&cpt=1464208006536&cv&dp=0⁡=cc), a z prawej [model nr 2](http://www.aliexpress.com/item/VEITHDIA-Brand-Unisex-Retro-Aluminum-TR90-Sunglasses-Polarized-Lens-Vintage-Eyewear-Accessories-Sun-Glasses-For-Men/32598744461.html?aff_platform=aaf&aff_trace_key=629c452e05d5404f8a7837c92cae0332-1464207991632-04207-AYrvJAu3Z&sk=AYrvJAu3Z%3A&cpt=1464207991632&cv&dp=0⁡=cc).
Na początku miałem wielki problem zdecydować które dla siebie zostawić, największe różnice:
-wysokość szkieł nr.1 to 44m, a nr.2 to 50mm
- w nr.1 nóżki odginają się w drugą stronę, także teoretycznie ciężej je złamać i powinny się lepiej dopasoać jak ktoś ma większą głowę
- w 1 są noski, a w 2 nie

Mimo wszystko zdecydowałem się na nr.2 bo nie dość, że bardziej mi się podobały to lepiej leżą na mnie. Nie spadają, trzymają się pewnie, no i oczywiście powierzchnia chroniąca jest większa.
Polaryzacja działa wzorowo.
Jedyny minus jaki dostrzegam to brak warstwy antyrefleksyjnej od wewnętrznej strony i po prostu lubi się coś w nich odbijać a to może wkurzać. No ale nie można mieć wszystkiego za 50zł.
Warto jeszcze zaznaczyć, że nie ma tutaj efektu lustra i widać oczy
Dodatkowe 4 zdjęcia

Pobierz trollasek - Chwaliłem się ostatnio tutaj  zakupionymi okularami, to teraz czas powied...
źródło: comment_AvjJfQf5cJLLMA3qqgnwLUd5QBxxPnqM.jpg
  • 15
@trollasek: Jak dla mnie troszkę przyciemne w mniejszym nasłonecznieniu, ale może tylko mi się zdaje albo zbytnio wybrzydzam. Tyle, że ja mam czarne szkła model ten po lewej o ile kolor szkieł ma znaczenie w tej kwestii... Możesz coś więcej o tej warstwie antyrefleksyjnej od środka powiedzieć, bo narzekasz na to już któryś raz, a zbytnio nie wiem ocb ;) ? W moich na przykład od środka szkła mają taką fioletową
@Dezynwoltura: zapewne kolor szkiel ma tu znaczenie :)
swiatlo docierajace na szkla od wewnetrznej strony zza plecow jest po prostu odbijane i ja to widze co nie jest porzadane. Z taka warstwa, to swiatlo byloby po prostu absorbowane
@trollasek: Aha, nawet nie wiedziałem, że tak może się zdarzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak w tych drugich pałąki Twoim zdaniem, na aukcji chyba pisało, że amelinium, bo na zdjęciach wyglądają licho ? Za to kształt i wielkość szkieł na moje oko najbardziej zbliżony do oryginalnych Wayf.

@trollasek: ja już swoje oddałem szwagrowi za 4 dobre piwa ;-) w moim modelu tym amelinowym były bardzo krótkie śrubki mocujące dlatego na moje dużej głowie się poluzowaly i rozpadły. Szkła i oprawki spoko, jak mu je optyk naprawi to będzie zadowolony