Wpis z mikrobloga

Mireczki, postanowiłem w tym lub najpóźniej w przyszłym miesiącu kupić sobie nowe rolki. Wybór padł na Seba FRX 80 (za Waszą namową oczywiście). I teraz pytanie: obecnie jeżdżę na megalamerskich Spokey Halo - zakładam, że po takiej przesiadce będzie to dla mnie niebo a ziemia, natomiast czy będę musiał się długo przystosowywać do nowych rolek? Czy raczej nie powinienem mieć "problemów" z taką przesiadką?
#rolki
  • 10
@Janusz_Lubikwasa: ja jeździłem na zwykłych fitnessowych i przesiadłem się na rollerblade twister 80 i faktycznie niebo, a ziemia. Przede wszystkim - te nowe "same jeżdżą", dużo mniej się męczę, dużo szybciej jeżdżę. Ale jest też minus - na poprzednich umiałem całkiem nieźle jeździć, a na nowych musiałem się wielu rzeczy uczyć od nowa - przede wszystkim jazdy tyłem, bo na nowych jak się odwracałem to za szybko przyspieszałem i za chwilę
@Janusz_Lubikwasa: Mireczku mogę ci coś napisać o FRXach, bo były to moje pierwsze rolki, na których uczyłem się jeździć. Generalnie za tę cenę, jeżeli chodzi o rolki freestylowe możesz jeszcze rozwazyć Powerslide Imperial - nie jeździłem na nich ale wiem, że też dają radę. Co do FRXów, to mają dość szeroką skorupę więc w zasadzie nie ma szans, że okażą się za wąskie, ale jeżeli masz wąską stopę, to możesz czuć
@Janusz_Lubikwasa: Ja kupiłem Seby, wcześniej miałem jakieś marketowe i było to z kilka lat temu. Jeździ się super, trochę już się pozdzierał plastik przy upadkach, ale i tak oceniam je jak najbardziej pozytywnie. W przyszłości wymienię może tylko środkowego rzepa na klamrę, wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o czas przystosowania to chyba zależy tylko od Ciebie, ja pierwszego dnia miałem problem z utrzymaniem się na nich, ale po tych
@Janusz_Lubikwasa: W moich FRXach były łożyska Seba Twincam ILQ-5, kółka Street Invaders. Łożyska są budżetowe, ale dają radę, ja przejeździłem na nich cały sezon intensywnej jazdy ( nauka slalomu, jazda miejska, czasem też typowo rekreacyjna ) i na koniec sezonu jedno było do wymiany, ale reszta wciąż używalna.