Wpis z mikrobloga

W heroes na komputerze grał chyba każdy, a w grę planszową? Grał ktoś z Was? Mi osobiście nigdy nie udało się do kończyć gry. Gra nudzi, jest bardzo losowa, walka polega na rzucaniu kostkami. Masz szczęście to wygrasz, a jak nie masz to trudno...
Występuje nawet awansowanie postaci, losujemy wtedy dwie karty i wybieramy jedno z dwóch ulepszeń. Kilka kart jest oczywiście przegiętych i to nie tylko podczas awansowania postaci ale i skarbów za wygraną walkę. Jeśli mamy odrobinę szczęścia i po pokonaniu wroga będziemy mogli wziąć artefakt to nasza siła może drastycznie wzrosnąć. A jak dokładnie wygląda walka? Powiedzmy, że mamy w armii 4 szkielety. Mają one siłę 2. Rzucamy taką ilością kostek ile mamy żetonów danej jednostki(max 5, nawet jeśli mamy więcej szkieletów). Jeśli podczas rzutu kostkami wyrzucimy tyle ile mają siły lub mniej to zadajemy obrażenie i prawdopodobnie zabijamy jednostkę (chyba, że ma specjalną umiejętność wytrzymałość wtedy potrzeba dwóch ran, aby zabić). Jeśli posiadamy natomiast przynajmniej jednego ulepszonego potwora, możemy rzucać również specjalną kostką, która może zadać ranę lub np. wskrzesić naszego potwora. Ulepszona jednostka nie ginie od razu po jednej ranie tylko zostaje zdegradowana z ulepszonej wersji do podstawowej.
W skrócie Heroes to gra, która na początku ekscytuje, ale niestety wraz z czasem staje się coraz bardziej nużąca.
#grybezpradu
Pobierz Raziel92 - W heroes na komputerze grał chyba każdy, a w grę planszową? Grał ktoś z Wa...
źródło: comment_vxQ7wDx7rMTEcEv44BTuGSM3QyOEkOef.jpg
  • 6
@Raziel92: Grałem, grałem, niestety planszowi herosi to bardzo słaby twór, typowa marketingowa zagrywka. Jest parę fajnych pomysłów, ale są niewykorzystane jak nalezy a i balans nie jest zachowany. To częsta bolączka "markowych" tytułów, że są słabiutkie i herosi to tylko potwierdzają.
@Raziel92: Nie grałem, ale z opisu i screenu przypomina mi Mage Knighta - mocno zależna od tego co znajdziemy, kogo spotkamy i do tego niemiłosiernie długa, pierwsza (i ostatnia, nigdy więcej :D) gra zajęła ze 3 godziny (a graliśmy we 2, ciekawe co by było przy maksymalnej liczbie graczy).

Tak to jest z planszówkami na podstawie gier komputerowych/filmów, wyglądają prześlicznie, ale często są robione na siłę, patrz: Wiedźmin: Gra Przygodowa.
@Jednobrewy: Balans i dłużenie się to największe bolączki, jedna dobra karta potrafi sprawić, że armia stanie się prawie niezwyciężona
@KK44: Gra bardzo mi się dłużyła grając zaledwie w 2 osoby, nie chcę wiedzieć jak to wygląda w 4 :D
@xann: Nic nie straciłeś ;)
To juz chyba lepsza cywilizacja sida z dodatkami, jest plansza a balans slyszalem ze lepszy.
Mage Knighta to tylko solo jak fajny pasjans.