Wpis z mikrobloga

Prosiłem już Was o radę w tym temacie, jednak teraz mam trochę bardziej konkretne pytanie.

Kupiłem taki czujnika parkowania: http://allegro.pl/czujnik-czujniki-parkowania-cofania-4-sensory-lcd-i5676771074.html
Zasilam go małą, wysokonpięciową baterią. Czy da się w jakiś sposób wydobyć z niego informacje o odległości od przeszkody (te które wysyła do wyświetlacza) i odczytać je na komputerze? Dodam, że wyświetlacz podłączony jest do centrali wejściem mini MOLEX(4 piny). Jakiej przejściówki użyć aby dało się podłączyć to do kompa?

#elektronika
  • 18
@Lumeen: daj jakąś dokumentację do tego urządzenia to się odgadnie co tam jest.
Pewnie jakiś interfejs szeregowy i w bardzo prostej ramce wysyła info o odległości.

To siedzi w aucie? Bo generalnie są do kupienia czujniki jako takie moduły które się prosto oczytuje przez arduino/procki inne badziewia

@sebawo: przeczytałeś uważnie? On chce czytać to co leci do wyświetlacza, wątpię żeby tam analog szedł.
@Tymian: problem w tym, że jest to jakiś no name i nie ma do niego żadnej dokumentacji. Ogólnym przeznaczeniem tego czujnika ma być dron. Jeśli zbliży się on do jakiejś przeszkody na ustaloną doległość wywoływana ma być funkcja lądowania. Jednak pierwszym etapem projektu jest zbieranie info o odległości do komputera.
@Lumeen: No ja bym to pudełko otworzył.

eeee, jak to się nie sprawdziło? Przecież to działa dokładnie tak samo. Poza tym te czujniki zaczynają łapać jak coś jest ~2m od nich a te co linki dałem to wykryją przeszkodę odległą nawet o 5m.
@Lumeen: no o wszystko jasne. Zmierz miernikiem co jest na DA kiedy zblizasz coś do czujnika. Jeśli napięcie jest proporcjonalne do odległości to masz sygnał analogowy i musisz użyć jakiegoś układu ADC żeby to odczytać.
@Lumeen: czyli idzie transmisja cyfrowa którą trzeba rozszyfrować albo zgadnąć. Albo jest to wyjście prądowe, ale wątpię w to. A jak działa ten wyświetlacz? Pokazuje liczby, pola?