Wpis z mikrobloga

99 little bugs in the code, take one down, patch it around, 127 little bugs in the code - czyli soft pisany "na już, bo w dziale się pali pod dupą" i jego późniejszy maintenance. napisałem szybki parser w #csharp bo jak zobaczyłem oryginalny kod w VBA wykonujący się minutę w excelu to się chciałem zabić, potem jakieś poprawki i git malina, ale czasu na okomentowanie wszystkich magicznych numerków z wejściowego CSV nie starczyło i jak dostałem po pół roku dopisać do tego jakąś funkcjonalność to chce mi się płakać...

#nieprogramowanie #humorinformatykow #gorzkiezale
  • 6
@moriturius: czas wykonania z ~1min do ~1sek to jednak jest trochę różnicy jak wykorzystują to w kółko :P chociaż fakt, że zrobiłbym teraz lepiej, ale nikt nie chce bo każdemu pasuje tak jak jest
@phosphor-bronze: miło, że zakładasz, iż jestem lekko niedorozwinięty :p jakby się to dało tym łyknąć to bym tak zrobił i miał połowę mniej roboty, niestety musiałem się posiłkować 2 xmlami z konfiguracją: pierwszy z magic numbers, bo w danych wejściowych lubiało się coś zmienić a położenie danej cyferki było namierzalne tylko pozycją w CSV i w drugim regexpy do poszukiwania odpowiednich linijek w pliku wyjściowym i aktualizacji wartości. tak więc cały
@ilmash: do usług ;) to brzmi jakby ktoś coś kiedyś tam grubo spieprzył przed Tobą hehe. BTW taka refleksja mnie naszła, że dużo (zbędnej) roboty w IT to poprawianie po kimś.. Ale i za to często dobrze płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@phosphor-bronze: no tak, jak pisałem wcześniej, robiłem narzędzie pośrednie między starym, popieprzonym arkuszem z excela a nowoczesnymi systemami symulacyjnymi, a branża to nie do końca IT, bardziej automotive, no ale ktoś ogarniający programowanie też coś tam znajdzie dla siebie zawsze