Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Cthulu23: Tez mi się tak skojarzylo. W ogóle zabawne, ze dawca byl wyraźnie pulchniejszy od biorcy, który ma teraz jedną rękę szczupłą i jedną tłuściutką. Ciekawe, kiedy się wyrówna... I czy w ogóle. No i czy bardzo się różnią, np. długością palców czy kształtem. Jakoś do tej pory tego nie kminiłam, a w sumie dłonie różnych osób bardzo różnią się między sobą.
@Chaczins: Tak idealnie to na pewno nie, ale
@Marcinekek: @Chaczins: Tak różnicę opisuje inna pacjentka, której przeszczepiono taki sam fragment ręki w Trzebnicy (dwa lata po operacji):

Od tej pory dzięki rekonwalescencji i rehabilitacji przeszczepiona ręka jest coraz bardziej sprawna. Pojawiło się w niej czucie, odczuwam ciepło i zimno. Mogą całą dłonią uchwycić klamkę oraz podnieść niezbyt ciężką torbę. Łatwiej jest mi się ubrać, założyć sukienkę, to dla mnie duża zmiana” – wspomina.

Nie może jeszcze odkręcić pokrywki
@chromatografia: sądziłem że jak się zerwie ścięgna już nie można ich na nowo połączyć. W sumie ciekawe jak to działa, czy dalej jest taka sama pamięć mięśniowa, czy dalej bym mógł tak samo szybko pisać na klawiaturze, tak szybko reagować myszką np podczas grania w strzelanki, czy mógłbym grać na gitarze i czuć rytm. Choć nie będę upierdzielać sobie ręki by to sprawdzić
W sumie ciekawe jak to działa, czy dalej jest taka sama pamięć mięśniowa, czy dalej bym mógł tak samo szybko pisać na klawiaturze, tak szybko reagować myszką np podczas grania w strzelanki, czy mógłbym grać na gitarze i czuć rytm


@TymRazemNieBedeBordo: Akurat poczucie rytmu nie ma chyba wiele wspólnego z kończynami...
Ale na pewno taka ręka nie będzie tak sprawna, jak własna, bo nie jest możliwe, żeby idealnie zachować wszystkie nerwy
Akurat poczucie rytmu nie ma chyba wiele wspólnego z kończynami...

nie ma, ale nie wiem czy np nie będzie w tym przypadku jakiegoś większego.. używając terminów informatycznych, laga. Wiesz, teraz jak chce coś zrobić, wbić się w rytm, nie myślę na tym tylko to robię. A co jeśli byłyby opóźnienia w reakcji takiej kończyny? wtedy mózg by chciał i robił wszystko dobrze, ale ręka by się wybijała z rytmu.
@chromatografia:
@TymRazemNieBedeBordo: Na pewno będą lagi, to są w końcu połatane nerwy.
Wyobrażam sobie, ze taka reka jest jak ścierpnięta, powoli odzyskuje czucie bólu, zimna itd, można nią cos przestawiać, przytrzymywać czy podnosić, ale nigdy nie wraca do tego zwykłego stanu i zawsze jest to takie poczucie braku całkowitej kontroli i wrażenie tej jakby "kluski" zamiast palców, wiecie o co chodzi ;)