Wpis z mikrobloga

@InternatExploder: Rozumiem, że dla Ciebie każda wypowiedź ponad 3 odpowiedzi (pomijając jaranie się #pokazcycki) jest gównoburzą, a nie dyskusją ?

To teraz też trzeba sadzić drzewa do oznakowania szlaków i dróg ? Bo ja nie rozumiem w dalszym ciągu czemu są użyteczne drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie drogi.
  • Odpowiedz
@Howkin: Zgadzam się w zupełności. Drzewa przy samej drodze w żaden sposób nie zwiększają bezpieczeństwa i nie ma logicznego wytlumaczenia po co należałoby je tam sadzać. I szkoda mi nawet komentować osoby mówiące że giną tylko osoby które #!$%@?ą. Jest to kompletna bzdura, na drodze zdarzają sie różne nieprzewidziane rzeczy nie zawsze zależne od kierowcy. A poza tym, nawet jeśli tak by było to trzeba być trochę chorym żeby tak bezrefleksyjnie
  • Odpowiedz
@acidd: 2 tygodnie zjechałem z Autostrady w Niemczech (okolice Ibbenburen) gdzie przy lokalnej drodze były drzewa, bardzo blisko. Ale tam stoi znak, ze uwaga drzewa i ograniczenie do 50.
I obstawiam, że wszyscy tam jeżdżą te 50 bo są świadomi zagrożenia.
  • Odpowiedz
@wladek-wlodyszkiewicz Żeby drzewa chroniły przed śniegiem, nie muszą stać bezpośrednio przy drodze. Poza tym pojedyncze drzewo nijak pomoże w ochronie, bo tutaj w promieniu kilku metrów nie ma innego. Za to w tle jest jakiś zagajnik. Pług jest od ochrony przed śniegiem. A cień? Przydatny był w czasach, gdy jeździły zaprzęgi a nie ciężarówki.

W zeszłym roku zgłosiłem do zarządu dróg wojewódzkich problem z drzewami stojącymi bezpośrednio przy jednej drodze, ponieważ był
  • Odpowiedz
@TheMan: uważam że przy takiej odległości - ledwo kilkanaście cm od jezdni stoją drzewa, powinny być wszystkie wycięte a nie bo pod ochroną, co innego jeżeli drzewa stoją kilka, kilkanaście metrów od drogi.
  • Odpowiedz
Tracę wiarę w ten portal jak czytam wypierdy takich idiotów jak @wladek-wlodyszkiewicz, który twierdzi że drzewa "nadają się do selekcji". I dostaje sporo plusów.
Spora cześć polskich dróg to wąskie wyboiste drogi z drzewami po obu stronach 5 cm od jezdni. Jakikolwiek błąd, Twój czy osoby jadącej z naprzeciwka, zwierzę, gwóźdź na drodze, pęknięta opona, poślizg gwarantuje ci śmierć na miejscu.
I wcale nie trzeba #!$%@?ć żeby zginąć przy spotkaniu z
  • Odpowiedz
@acidd: Drzewa przy drogach to relikt przeszłości. Dzisiaj bardziej szkodzą niż pomagają. Latem jazda po takich alejkach to męczarnia dla oczu. Jesienią pełno liści i ślisko. W zimie zwiększają się uszkodzenia pojazdów i obrażenia rannych w wypadkach. Nie wspomnę o połamanych gałęziach leżących na jedni po każdej wichurze, albo jak takie drzewo się przewróci i zablokuje drogę.
Czyste zło.
Ktoś jeszcze powie, że drzewa ograniczają ilość spalin. Otóż gówno prawda, bo
  • Odpowiedz