Wpis z mikrobloga

Mireczki, chcę zakupić samochód w najbliższym czasie. Auto w 90% będzie używane na trasie Rybnik -> Gliwice (autostrada). Szukam małego samochodu najlepiej z segmentu B coś w stylu VW Polo, Skoda Fabia, Seat Ibiza. Budżet 20 000zł. Moi rodzice mają skodę fabię z 2006r i powiem szczerze że mają silnik o mocy 68km i jest to nietrafiony wybór, auto na miasto jest idealne ale na trasie ledwo wyciągnie te 140km/h.

#motoryzacja #samochody #uzywaneauto
  • 9
  • Odpowiedz
@wiskoler a kto mówi że szybciej, serio nie widzisz różnicy między jazdą 140kmh na maksymalnych obrotach z wyjącym silnikiem a 140kmh na 3-3,5k rpm silnikiem który nie brzmi jakby za chwilę miał się rozlecieć i ma jakiś zapas mocy? Już pomijając kwestie czasu jaki potrzeba na dobicie do tej prędkości.
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: dokładnie, trzeba mieć trochę zapasu na wyprzedzanie. Miałem Fabię 1.2 chyba 54KM. O ile po mieśie spoko, to na autostradzie robiło się nieprzyjemnie. Teraz mam corollę e12 kombi właśnie i o ile nie jest to samochód wysokiej, czy nawet średniej klasy, to przy 150kmh jest głośno, ale prowadzi się dużo pewniej niż wspomnianą fabią przy 130kmh.
  • Odpowiedz