Wpis z mikrobloga

Stało się. Nawet po wprowadzeniu bezwzględnej polityki pustego śmietnika i czystego zlewu, po mojej kilkudniowej nieobecności na polu bitwy, znalazłem prusacze jajo. Już wyklute, na kurva błyszczącym od pronto stole. Sama opatrzność chciała, że oprócz kolarstwa szosowego, jestem również zapalonym ogrodnikiem. Hoduję tam sobie jakieś pomidorki, cyntrynki i dwie sekwoje mamucie.
U mnie też się dziś coś wykluło. Widzicie ten zielony badziew? To muchołówka amerykańska. Sam #!$%@? wśród roślin. Jak na razie wykiełkowało 100% nasion tej pięknej rośliny. Obok niej wykluwają się jeszcze rośiczki łyżeczkolistne, rotundifolia no i sam #!$%@? - kapturnica białolistna. Obiecuję zapierdzielić tymi roślinami całe mieszkanie. Poustawiam je na każdej kurna półeczce. Modliszki teraz będą miały wsparcie w okopach. Starożytna sztuka walki sung-tzi uczy, że dobry wojownik przed okopami stawia wilcze doły. No aż chucham na nie i pieszczę, żeby rosły dorodne.
A no i do naszej armii dokooptował się pająk kątnik odmiana Skurvensis Magna. Bardzo niebezpieczna. Siedzi sobie w kącie w łazience, hehe jak to kątnik. Przeszedł już ze mną jedną wylinkę, więc uważam się za profesjonalnego terrarystę. Niech rośnie duży. No już się nie mogę doczekać północy. Łap #!$%@? w swe jedwabne sieci mój spodermenie
Puśćcie jakieś marsze bitewne dla nastroju.
#prusaczewojny #roslinyowadozerne ##!$%@?
Krachu - Stało się. Nawet po wprowadzeniu bezwzględnej polityki pustego śmietnika i c...

źródło: comment_QQKiUUFfqEgygOHlrrJcEjCvVo0y6Zrt.jpg

Pobierz
  • 31
via Android
  • 0
@Atencyjny_Gerbil jak masz dwa to daj pszczółkom na balkon i niech robią robotę. Dla pewności, gdyby pszczółki same stały się pokarmem, posmyraj kwiatostany jakimś wacikiem, żeby wymienić hehe pyłki. No i dej nasiona
@Krachu: nie zmarznie, rok temu zaraz po zakupie całe lato stała na zewnątrz, podlewała się sama deszczówką, wiec była bezobsługowa :) dopiero po zimowaniu stałą się strasznie wrażliwa na słońce i zaczęła czernieć, sta wróciła pod delikatne ledy
@Krachu obawiam się, że te roślinki niczego nie złapią. Proponuję wypuścić kilka większych pająków w domu np. kątniki. zabezpieczyć kratki wentylacyjne siatką (najlepiej mesh) wstawić w okna moskitiery i uszczelnić drzwi wejściowe do mieszkania. może być też konieczne dodatkowe zaklejenie peszeli z przewodami czy zabezpieczenie kanałów rurowych. jak nie będą dostawać się do mieszkania to powinieneś być w stanie je wytruć lub wybić w inny sposób :)
via Android
  • 0
@Atencyjny_Gerbil nie na słońce tylko na podlewanie od góry z chmurki. Te gatunki.nie znoszą podlewania do doniczki ani zraszania. To są rośliny bagienne, więc muszą stać w ciągłym błotku. Najlepiej piją wodę destylowaną, bądź conajmniej przegotowaną i odstaną. Wiem, bo swoje pierwsze kiełki też zabiłem podlewaniem z góry. Ty kupiłeś już dorosłą, czy z nasiona? Kwiaty ma piękne.
@Krachu: kupiłem rok temu dorosłą, Cumplu podstawy znam - woda tylko z odwróconej osmozy ;) trochę owadożerów już miałem, ale nigdy nie mnożyłem.
Trzymać w pelnym słońcu czy w półcieniu lepiej?
@Krachu: ale te rośliny u mnie niczego nie były w stanie upolować. robal musi wejść do kielicha, żeby ten się zamknął, a nie wiem jak chcesz zwabić karalucha do tego żeby wszedł do takiej pułapki