Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio komputer wyłączał mi się bez powodu (wyglądało to tak jakby odcięto zasilanie). Kilka dni temu monitor nagle się wyłączył, potem się włączył i było napisane ze sterownik monitora przestał działać ale odzyskał sprawność. Od tamej pory na obrazie były zielone gówienka. Oczywiście ja jako przedstawiciel znawców komputerów zastosowałem pierwszą zasadę gdy coś nie działa (czyt. uruchom ponownie),co było złym pomysłem bo od tamtej pory komputer nie włączał się normalnie (myślę, że system się ładował, czasami wyskakiwał jakiś błąd). W komentarzach dodam zdjęcia jak mniej więcej wyglądała sytuacja po włączeniu. Mirki, co robić? Karta graficzna rip?
#informatyka #nieprogramowanie #komputery #pc @naprawalaptopow: może wy coś poradzicie
źródło: comment_hlkSNmEhQULnckK68A0b54D6l4yTCeOA.jpg
  • 12
@hellowoorld: wejdź w tryb awaryjny bez sterownika vga, jak będzie działać dobrze to wiesz, że grafika, a nie monitor.

Aktualizowałeś ostatnio sterownik? Może nie specjalnie ty, ale masz jakieś programy-kupy od producenta powłączane, które same robią co chcą?

Możesz spróbować zainstalować ten, który był oryginalnie przy kupnie lapka wgrany lub wykorzystać punkt przywracania - może nawet będziesz miał przy jakimś info o aktualizacji grafiki.
@carbyne:
@EtaCarinae:
@moh1942:

Kupiłem nową kartę, wszystko śmiga, ale nadal mam problem z tym, że komputer (głównie przy większym obciążeniu np. jak odpalę grę i chwilę pogram) wyłącza się tak jakby odcięto dopływ prądu. Mam dylemat czy wysyłać zasilacz na gwarancję, bo odkryłem że chłodzenie procesora trzymało się na dwóch zatrzaskach i naleciało trochę kurzu do pasty termoprzewodzącej. Pastę wymienię jutro, ale nie wiem czy to mogło być powodem