Wpis z mikrobloga

@sommerfugl: W poblizu lotniska Gardermoen. Jest muzeum lotnictwa. Restaurowane tematy przez pasjonatow. Wstep byl wolny w tamtym roku. Znajduje sie obok hoteli polozonych przy jednym z pasow startowych. Jesli zainteresowany jestes moge za chwile na kompie poszukac dokladnych namiarow.
@sommerfugl: W samym Oslo jedźcie na skocznie na Holmenkollen. Można tam wjechać na szczyt i stamtąd zobaczyć okolicę. W Drammen np. jest ciekawy punkt widokowy Spiralen, na szyczyt którego prowadzi spiralny tunel wydrążony w skale. Z kolei na północ od Oslo w stronę Honefoss w Sundvollen jest fajny punkt widokowy na Tyrifjorden. Po drodze można przejechać obok znanej skądinąd wyspy Utoya, jeśli dla kogoś może to stanowić ciekawą atrakcję. ( ͡
@Innvandrer: dzięki, o to własnie mi chodziło
@inyourface: dziekuje!
@krecik000: O skoczni słyszałam i mam nadzieję,że się tam wybiorę. Dzięki za propozycje! I zdaje sobie sprawę, że lokalizacja jest słaba jeśli chodzi o widoki,ale tak wyszło, teraz stawiałabym raczej na Stavanger czy Bergen ale już za późno.
@sommerfugl: No zdecydowanie okolice Bergen i północ Norwegii. Sam chcę pozwiedzać te tereny bo jak na razie zapuściłem się tam tylko 2 razy wczesną wiosną co nie było zbyt mądrą decyzją :) W każdym razie sukcesywnie zapuszczam się coraz dalej od miejsca w którym mieszkam.
Samo Oslo też jest dosyć ciekawym miastem, choć jak każda stolica nie pokazuje jak żyje większość mieszkańców kraju. Polecam oczywiście operę, na dach której można swobodnie