Wpis z mikrobloga

#medycyna #porozumienierezydentow #lekarz

Dzisiaj w radiu słyszałem że rezydenci chcieli by zarabiać 8300zł brutto. Zastawiam się nad napisaniem artykułu, dlaczego ci ludzie nigdy nie dostaną takiej kasy. Na serio rezydenci, ni chu chu. 8300 brutto to zarabia u nas projektant >5 lat a nie młody rezydent. W ogóle skąd ta butność u Was? Na serio...to nie ten kraj żeby tyle ciągnąć z budżetu. Ja #!$%@?...8300brutto, parsknąłem śmiechem jak to usłyszałem. Może jeszcze ciastko i masażer?
  • 50
@janek_kos:

Na serio rezydenci, ni chu chu. 8300 brutto to zarabia u nas projektant >5 lat a nie młody rezydent.

Widzisz tylko, że ten młody rezydent ma często grubo powyżej 30. Średni wiek uzyskania specjalizacji to 37 lat. Poza tym Twój projektant z 5 letnim stażem ma za sobą 3 lata studiów, lekarz zaczynający rezydenturę ma 7.
A swoją drogą kwota od czapy.
Zmień źródło informacji.


@jacekKobr:
@paramedic44: No i Panowie sprawdziłem. Oni na serio chcą ~8000zł brutto. Ja #!$%@?. Rozumiem że kolego @jacekKobr nie miałeś o tym pojęcia że wprowadzasz mnie w błąd odnośnie żądanych zarobków?

Cytat z oficjalnej strony porozumienia rezydentów:

Aktualne pozostaje stanowisko VIII Krajowego Zjazdu Lekar6lTzy z 2006 roku w sprawie minimalnych wynagrodzeń postulujące wynagrodzenie na poziomie dwóch średnich krajowych dla lekarza bez specjalizacji i trzy średnie krajowe dla
Rozumiem, że zgodzilibyście się na porozumienie pozostając przy tych pensjach a spełniając wszystkie inne?


@janek_kos: Nie jestem lekarzem/rezydentem/itp. więc nie do mnie to pytanie. Też nie powiem ci ile powinna wynosić ta pensja, ale na pewno więcej niż 3170 brutto (skoro tyle [albo i nawet o 2000 więcej], to byle programista po studiach dostaje, no to coś tu jest nie tak).
@janek_kos: jeżeli kończy specjalizację to ląduje na bezrobociu.
W szpitalach nie ma tylu wakatów dla specjalistów a często oddziały spełniają tylko minimalne wymogi w tej kwestii.

Ofkors możesz otworzyć prywatny gabinet - ale do tego musisz też mieć pacjentów i pieniądze na otwarcie działalności.
Dodatkowo w zależności od specjalizacji sprzęt kosztuje. Masz takie same koszta jak przy prowadzeniu np. warsztatu wulkanizacji.
Niby płacisz 150zł za 30 minut roboty wulkanizatora, ale on
jeżeli kończy specjalizację to ląduje na bezrobociu.

W szpitalach nie ma tylu wakatów dla specjalistów a często oddziały spełniają tylko minimalne wymogi w tej kwestii.


@paramedic44: Nie wiem czy wiesz...ale to jest codzienność tysięcy inżynierów absolwentów co roku.

Ofkors możesz otworzyć prywatny gabinet - ale do tego musisz też mieć pacjentów i pieniądze na otwarcie działalności.

Dodatkowo w zależności od specjalizacji sprzęt kosztuje. Masz takie same koszta jak przy prowadzeniu np.
@janek_kos: dwie średnie krajowe to postulat obecnego Ministra Zdrowia Radziwiłła dla rezydentów. Także nikt tu nie bierze pomysłów z czapy, tylko rezydenci chcą tego, co im obiecano ;-)

A średni wiek uzyskania specjalizacji to 37 lat. Uzyskanie wszystkich kursów i wykonanie odpowiedniej liczby procedur czy zabiegów w polskich warunkach zajmuje więcej czasu niż oficjalne 5-6 lat trwania specjalizacji.
@janek_kos: swoja droga, z prawdziwa przyjemnoscia czytam te dyskusje z medykami. @paramedic44 nawet nie rozumie do konca, co do niego napisales. tak samo w praktycznie kazdym watku lekarskim. ktos pisze o czyms, a oni sie rzucaja o cos innego. a pozniej ta pasiw-agresiwa "hurr durr, jestem inteligentny, uczylem sie sto lat, bedziesz mial tyle wiedzy to pogadamy." juz widze te wiedze u kogos dla kogo przeczytanie paru zdan to problem heheheheheheh
@lowca_twoich_starych: Nie wiem po co mnie wołasz - napisałem wyraźnie że nie jestem medykiem. Ba, nawet nie mam takowego w rodzinie, nie napisałem też niczego w stylu "hurr durr, jestem inteligentny, uczylem sie sto lat, bedziesz mial tyle wiedzy to pogadamy."