Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zgłosiłem się do konkursu #dajsiepoznac . Niestety nie osiągnąłem w nim zbyt wielu sukcesów, ale dotrwałem do końca - napisałem wszystkie wymagane notki na bloga :)
Stwierdziłem, że spróbuje dalej popisać parę notek, z tym, że nie koniecznie o projekcie, a bardziej ogólnie o programowaniu i Javie. Jako pierwszą napisałem tą notke: http://blog.lantkowiak.pl/index.php/2016/06/20/kontrakt-hashcode-i-equals/
Może komuś będzie się chciało przeczytać i dać jakiś feedback na temat bloga/notki/wyglądu/czegokolwiek :) Będę bardzo wdzięczny :)
Może nawet komuś się to przyda co napisałem - wtedy to będę zadowolony :)
#programowanie #naukaprogramowania #java
  • 8
@antek11: W kazdej ksiazce, tutorialu, wszedzie jest o tym. Jesli chcesz prowadzic bloga o javie (wspolczuje) to poszukaj jakis ciekawostek, rzeczy ktore nie sa oczywiste dla kazdego rozpoczynajacego przygode z java ;) Tutoriali "Java dla poczatkujacych pisana przez poczatkujacych" jest milion. Wyrwij jakis ciekawy temat, zbadaj, opisz.
@martinuz: @antek11: @Szinek:
Antek wg mnie, pisz o czym chcesz nawet o rzeczach walkowalnych juz tysiace razy. Na rynku trend jest taki ze zawsze bedzie od groma mlodych programistow ktorzy szukaja tej wiedzy. Tutoriale, ksiazki moga zostac przez nich pominiete i rownie dobrze moga trafic na twojego bloga.

Bardziej wyrafinowane rzeczy beda mialy duzo mniejsza ilosc czytelnikow i musisz wywazyc ilosc podstaw i ciekawszych rzeczy o ktorych chcesz pisac
@martinuz: do ciekawostek jeszcze dojdę :) przynajmniej mam nadzieję, że to będą ciekawostki dla kogoś :)
@michalfranc: dzięki za rady i miłe słowo :)
@grudus: buduje napięcie :D teraz wspominam, że jest potrzebne w kolekcjach, a w przyszłych wpisach powiem dlaczego :P
@Rageslaw: dzięki za podrzucenie tematu :)