Wpis z mikrobloga

Mirki, był ktoś na USA trip? Planuję zobaczyć coś takiego jak na mapce. Nie wszystkie punkty wchodzą w grę. Bardziej interesuje mnie "lewa" i "prawa" strona USA. Parki Narodowe, #losangeles, #holywood #newyork #sanfrancisco itp. Najgłówniejsze atrakcje.

1. Jaką wypożyczalnie samochodów polecacie?
2. Z jakiego lotniska z prawej strony USA dolecieć do lewej (jakie linie)
3. Istnieje jakiś poradnik/książka jak to wszystko ogarnąć?
4. Noclegi planuję z #airbnb
5. Transport częściowo uber/wypożyczony samochód

#usa #ameryka #usatrip #stanyzjednoczone
@Cash1337 @Taco_Polaco @shogun1978
kalisper - Mirki, był ktoś na USA trip? Planuję zobaczyć coś takiego jak na mapce. Ni...

źródło: comment_GZjLmrRK039v09Rql6jqduGz5ofRm6Wg.jpg

Pobierz
  • 16
@kalisper: moj plan to do lvl 30 udac sie na lewa strone USA i praktycznie na mojej mapce znajdują sie dokladnie takie same miejsca. Na poczatek Los Angeles > Las Vegas > Great Canion > Death Valley > Yellowstone > Montana. Chyba wszystko "zalatwie" za pomoca campera. Jak trip to trip.
PS: polecam dodatkowy punkcik na mapie : https://www.google.pl/search?q=montana&rlz=1C1GGGE_plPL425&espv=2&biw=1360&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiX5YH4-77NAhXBJZoKHQxbDB8Q_AUIBigB&dpr=1#imgrc=Al58MIri9ekAZM%3A
@kalisper:
1. Dowolną, aktualnie najtańszą. :) Jedyny protip to nie brać na lotnisku bo bywa 3x drożej niż normalnie...
2. Nie wiem jak poza NYC, ale z tego rejonu loty z EWR (Newark) bywają tanie oczywiście jedynym prawilnym Southwest Airlines 2 walizki (50kg wagowo) w cenie biletu, brak opłat za checkin, na pokładzie napoje i przekąski za free - jak na LCC (tanie linie) to mega.
3. Jeśli znasz język komunikatywnie
@GoofMan: @kalisper: Panowie. Campery do wynajęcia mają dosyc niski milage limit. 1000? 500? już nie pamiętam. Potem ceny za dodatkowe mile są CHORE. Niestety, jeśli camperem to tylko i wyłącznie swoim, a tanie to to nie jest. Najtańszą opcją, która nie uwzględnia kupowania jakiegoś szrota, który Ci się rozpadnie na środku pustyni w Arizonie gdzie przez 50 mil do przodu i do tyłu nie będziesz miał zasięgu jest wynajęcie samochodu.
Teraz dopiero zobaczyłem, że zadałeś jakieś pytania.

ad. 1 - PODOBNO podkreślam PODOBNO http://www.economycarrentals.com/ jest spoko, pod warunkiem, że zaznaczysz, że jesteś z PL(albo pewnie innego państwa EU). Ceny wtedy rosną, ale w podstawowym pakiecie masz ubezpieczenia, za które normalnie bys dopłacał więcej kasy. Samochód dwa razy stamtąd brałem, ale nie mieliśmy żadnych problemów, więc ciężko mi powiedzieć jak się zachowają, jak problemy będą. Oprócz tego brałem samochód z HERTZ i też
Najtańszą opcją, która nie uwzględnia kupowania jakiegoś szrota, który Ci się rozpadnie na środku pustyni w Arizonie gdzie przez 50 mil do przodu i do tyłu nie będziesz miał zasięgu jest wynajęcie samochodu.


@Cash1337: @GoofMan: @kalisper:
nie wspominając już o tym, że aby legalnie kupić auto trzeba mieć amerykańskie ID (bez tego nie zarejestrujesz, a każdy mądry sprzedający daje auto bez tablic).
@Cash1337: kolejne pytania, jak masz chwilę to proszę o odpowiedź

1. Jaki internet opłaca się kupić? Słyszałem coś o mini routerach 60 dolarów 3GB na miesiąc.
2. Czym najlepiej płacić w USA, karta debetowa w T-mobile będzie ok? (walutowa)
Czy to musi być kredytowa czy to nie ma różnicy, czym płaciłeś? :p
@kalisper za $30 kupisz w walmarcie z tmobile 5gb i 100 smsow. Przynajmniej rok temu tak bylo
2. Ja mialem debit z Bank Of America i nie mialem problemow zadnych, ale wiem, ze niektorzy mieli jakies jazdy :)
@Cash1337: czyli rozumiem, że wyrobiłeś sobie konto w banku już w usa


ta oferta 60 baksów to jednak karta sim z amerykańskim numerem (internet na jeden telefon)?
dzięki :)
@kalisper $30, nie 60 :) Tak, normalna karta sim do telefonu z amerykanskim numerem i 5gb neta a potem niby unlimited, ale maila nie sprawdzisz.

Duzo osob nie zakladalo kont (darmowych de facto...) i potem biegali i szukali miejsca gdzie czeki realizowac, albo zakladali pod sam koniec, bo sie okazalo, ze koncza prace pomiedzy okresami rozliczeniowymi i aby otrzymac ost paycheck musza zalozyc konto, albo przyjechac do pracy osobiscie tydzien po jej