Wpis z mikrobloga

#lewackalogika
1. broń uchodźców twierdząc, że możemy ich bezpiecznie przyjąć bez obawy o gwałty, agresję i terroryzm bo to tylko przecież odizolowane przypadki.
2. sprzeciwiaj się powszechnemu dostępowi do broni bo przecież swoi to bandyci, którzy jak tylko dostaną pistolet do ręki to wszyscy wszystkich wystrzelają.

Uchodźcy to rozsądni mądrzy stonowani dobrzy ludzie ale Twoi sąsiedzi to #!$%@? mordercy, bandyci i psychole, którzy tylko patrzą, żeby Cię zabić i poćwiartować.
##!$%@? over 9000.

#4konserwy #romb #bron #4kuce
  • 30
@pss8888: a jakim świecie Ty żyjesz? Myślisz, że w tym momencie nie ma w Polsce czarnego rynku z bronią? Sprawa jest naprawdę prosta! Z perspektywy terrorystów i bandytów wprowadzenie powszechnego dostępu do broni zmienia tylko tyle, że im część biznesu pójdzie na spacer. Teraz to oni nie dość, że broń mają to jeszcze krocie zarabiają na jej handlu.
@franekfm: W Polsce bandyci NIE MAJĄ broni.

Nie z powodu jakiś regulacji. Po prostu nasza przestępczość jest mało brutalna.
Bandyci nie strzelają do frajerów (cywili)
Bandyci nie strzelają do policji.
Policja nie strzela do bandytów (a w świrów nawet jak strzela to nie trafia)
a przede wszystkim
Bandyci nie strzelają do bandytów konkurencji. Co jest w praktyce podstawowym zastosowanie broni przez przestępców. Nie napad z bronią, a zwalczanie konkurencji.

A ci
Brak powszechnego dostępu do broni oznacza że terrorysta i ty nie macie broni. Czyli nikt nie umiera.


@pss8888: Zakażmy łopat, mówię to całkowicie serio - mając parę podstawowych narzędzi i łopatę można zrobił kałasza.
@franekfm: Ale że co, chodzi o to, że uchodźcy przywożą ze sobą broń czy co?

Ataki terrorystyczne zdarzały się zanim przyjęliśmy jakichkolwiek uchodźców z Syrii, chciałabym zauważyć.
@Flypho: Ale są uchodźcy i wszystko jasne.

@franekfm: @pss8888:

Nie pozwalać na broń i nie pozwalać na uchodźców. Skoro moi sąsiedzi nie są "#!$%@? mordercami psycholami i bandytami którzy chcą mnie zabić i poćwiartować" to na co mi ta broń, przed czym ma mnie bronić?

Mimo, że NIE JESTEM za przyjmowaniem uchodźców rozumiem punkt widzenia wyżej - uchodźcy to, z założenia, ludzie którzy przychodzą do innych państw po pomoc
na co mi ta broń, przed czym ma mnie bronić?


@parasolki: np. przed inwazją obcego wrogiego mocarstwa albo np. przed grabieżą w przypadku katastrofy spowodowanej jakimś żywiołem.
Nie planujesz pożaru to po ch… Ci gaśnica w domu/biurze/samochodzie?
Po ch… Ci apteczka, bandaże czy jakiekolwiek inne środki pierwszej pomocy skoro nie planujesz się skaleczyć.
Zakazać też posiadania gaśnic i apteczek.
@franekfm: Jak często zdarzają się pożary i skaleczenia a jak często próbują Cię okraść?
Masz albo znasz kogoś kto ma w domu gaśnicę? Ja nie.
Kogoś kto miał w domu pożar? Bo ja nie.
A kogoś kto ma apteczkę i się skaleczył?
A jak często przydaje się to w aucie - również nieczęsto, ale autem bywasz w różnych miejscach gdzie nie zawsze szybko przyjedzie straż/karetka, a wtedy masz chociaż to małe