Wpis z mikrobloga

@kongoku: No pewnie, raty nazywają się komornik, a odrabianie nazywa się więzienie jak komornik nie ma z czego ściągnąć :)
Tak o to sobie możesz pójść na komendę i poprosić o rozłożenie na raty ale prawdopodobnie będą chcieli jakieś dowody, że nie masz pieniędzy, wykazy bankowe, faktury etc.
@gordoniss: no tak jak w banku, żeby dostać kredyt czy rozłożyć spłatę musisz pokazać, że cię nie stać, niezbyt rozumiem dlaczego to jest dziwne?

Co do jazdy po pijaku to niestety, ja nie pochwalam w żadnej formie, kolega o ile nie trolluje to dostał połowę maksymalnej kary bo mandat masz od 300zł - 5000zł, dlaczego tyle? opcji jest kilka:
1. Policja chciała nabić duży mandat, żeby dostać premie
2. Kolega był
@Tytanowy_Lucjan: Ale czym ty mówisz, kraje, które mają ten limit wyższy nadal dałyby mandat koledze, bo te kraje mają 0,5promila, czytaj to o czym pisałem, że od połowy jesteś już nietrzeźwy a nie "po spożyciu", więc tka czy siak by dostał nawet na wyższym limicie, bo to jest moment gdzie nie tylko masz opóźnioną reakcję ale i wzrok ci się pogarsza i kilka innych rzeczy.

Co do redsa to bardzo nietrafione,
@kongoku najgorsze jest to, że jakbyś prowadził rower obok siebie, to już mandatu by nie było, taka logika, Polska to jest kraj w którym nie da się normalnie życ, bo nawet policja czeka zeby Cię #!$%@? na każdym kroku, ja ostatnio dostałem pouczenie zamiast mandatu (jechałem 21 więcej w zabudowanym) - trafiłem na człowieka a nie na psa.

We Włoszech czy Hiszpanii jakbyś jechał po takiej ilości to by się policja zapytała
no tak jak w banku, żeby dostać kredyt czy rozłożyć spłatę musisz pokazać, że cię nie stać


@voldi: no chyba nie do końca xD musisz pokazać, że cię stać i będziesz miał taki przychód miesięczny, żeby spłacić ratę. Nawet jak masz odłożony milion na koncie to nikt ci nie odmówi kredytu czy rat "bo przecież pana stać żeby spłacić od razu"
@TrocheSmieszne mówimy o rowerze i 0.6 promila, jak wjedziesz w kogoś rowerem 15km/h ważąc 70-80 to najwyzej go poobijasz, jadąc autem 40-50km na godzinę można zabić. Nie mówię, że jazda po alko jest dobra, mówię, że kara wymierzona na OPa była niewspółmierna do tego co zrobił, #!$%@?ć kierowców którzy jeżdżą po alko, ale na rowerze na jakiejś wsi mając 0.6 promila to jeździ 90% osób.
@kongoku: pożyczka w banku na spłatę mandatu i masz swoje raty. Albo pożyczka po rodzinie to masz raty 0%
Jadąc rowerem przy 0.6‰ stwarzasz zagrożenie, wpadniesz komuś pod koła i zrujnujesz mu życie. I kosztowałoby Cię to więcej niż te 2.5k. To też było pewnie widać że prosto nie jedziesz bo inaczej by cię nie zatrzymali.
Trzeba było dreptać z buta prowadząc rower. Lekcja na całe życie