Wpis z mikrobloga

@Meyru: nie, z reguły nie robi się tego świadomie, z reguły rodzice myślą, że robią to dla dobra swoich dzieci, żeby miały lepszy start niż oni, żeby mogli więcej osiągnąć niż oni. A parodia, żeby była udana powinna być inteligentna. Ta jest prostacka.
@Joz: łatwo się bawić w teoretyzowanie. Poza przypadkami skrajnymi (ludzie na pograniczu upośledzenia, uzależnieni), w życiu ludzie podejmują decyzje, które z ich punktu widzenia są słuszne, ale prowadzą często do złych skutków. Widzę, że ani autor obrazka, ani osoby, które krytycznie odnoszą się do mojego komentarza, nie potrafią zrozumieć, że tylko część decyzji w życiu podejmujemy świadomie, a spora cześć z działań, na które decydujemy się świadomie, może przynieść konsekwencje, o
@Meyru: Prawda jest taka, że gdyby wychowaniem zajmowali się ludzie fachowo do tego przygotowani to ludzkość wyginęłaby w kilka pokoleń. Rodzicielstwo to z reguły szok, z którym wielu ludzi nie potrafi sobie poradzić nawet jeśli się bardzo starają i śmieszne obrazki tego nie zmienią.
które z ich punktu widzenia są słuszne


@Magnolia-Fan: Dokładnie o to chodzi. Jeśli nie umiesz wychowywać dzieci, ponieważ nigdy nie interesowałeś się tą kwestią bądź nie wyniosłeś z domu odpowiednich wzorców, to chęć i dążenie do prokreacji jest egoistyczne i z etycznego punktu widzenia - złe. Ten obrazek mówi o istnieniu rodziców którzy wolą spełniać swoje niespełnione marzenia niż pomyśleć o tym co będzie dla dziecka lepsze.

na pewne błędy przed
@Joz: ale masz świadomość, że ludzie, którzy robią to, co uważają za dobre, nie są świadomi, że robią faktycznie dość niedobre rzeczy? I to, że nie umiesz wychować dzieci nie znaczy, że wiesz o tym, że nie umiesz wychować dzieci? I że do prokreacji nie ma potrzeby wykazania się wiedzą z zakresu zasad wychowania (które swoją drogą zmieniają się mniej więcej co 15 lat)?
nie są świadomi, że robią faktycznie dość niedobre rzeczy? I to, że nie umiesz wychować dzieci nie znaczy, że wiesz o tym, że nie umiesz wychować dzieci?


@Magnolia-Fan: Co nie usprawiedliwia w żaden sposób popełnionych win. Zgadzam się, że wielu ludzi nie jest świadom tego że robią coś złego, dlatego trzeba promować uświadamianie (co ten obrazek w pewien sposób robić), trzeba propagować nauczanie wychowania, trzeba informować ludzi o działaniu psychologii i
@Joz: o dzięki, że wkładasz mi w usta coś czego nigdy nie powiedziałem. To urocze. Nie podoba mi się zwyczajnie prostacka manipulacja. To co ten obrazek i Ty właśnie zrobiłeś. Pozdrawiam. Swoją drogą lubię Twoje wpisy o filmach.