Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki czy polecacie kierunek jakim jest ekonomia? Czy warto na to iść a jak nie to jakim waszym zdaniem może być inny dość ciekawy kierunek przy którym liczy się matma i angielski przy rekrutacji. Polibudy odpadają jak coś.

#studbaza #studia #pytanie
  • 12
@lubieczekolade: Kończyłaś na UG? Ja chciałbym iść najbardziej do Wrocka ale nie wiem czy się dostane, w kolejnej kolejności Katowice i Toruń więc myśle, że gdzieś powinienem się zahaczyć.
@DannyMurillo: A jeszcze się spytam skoro jesteś obeznany z Uwr to może wiesz czy ekonomia jest lepsza na zwykłym uniwerku we Wrocku czy na ekonomicznym? Nie mogę znaleźć progów w necie zbytnio.
@Gaj0s: Taak na UG. Jeżeli maturę zdałeś w miarę ok to z dostaniem się nie jest tak trudno, zależy od tego ile osób przyjmują na dany kierunek. Akurat ekonomia nie jest jakimś gównokierunkiem, wymagającym za bardzo też nie. Obejmuje tematykę z zakresu finansów, rachunkowości, statystyki, zarządzania, polityki itp. Więc przy wyborze uczelni polecałabym sugerowanie się specjalnościami jakie oferują i co Cię interesuje, bo głównie potem są realizowane przedmioty z tego obszaru