Wpis z mikrobloga

========================
#wyzwaniepython Zadanie 01
========================

W ankiecie wygrała 3 opcja więc oto pierwsze zadanie w historii #wyzwaniepython

Otrzymujesz katalog zawierający 1000 plików o losowych nazwach które są wypełnione 3 losowymi znakami. Twoim zadaniem jest:
Wersja łatwa
-Odczytać rok i miesiąc modyfikacji pliku
-skopiowac wszystkie pliki z danego roku do do jednego katalogu a poźniej to samo dla miesięcy
========================
Wersja trudna
-To co łatwa
-Znaleźć wszystkie duplikaty.
========================
Przydatne biblioteki:
Time
os.path
Czas na wykonanie to 2 tygodnie tj. do 17.07.2016 wtedy też opublikujemy wpis gdzie będziecie mogli wstawić linka do swojego programu. Nie publikujcie proszę wczesniej rozwiązań bo zepsujecie zabawę.
Linki:
Pliki testowe
Github
Spam lista

  • 45
@oskar_15: eee... po co te trzy znaki w srodku? Co to znaczy odczytac rok i miesiac?

Co to znaczy "-skopiowac wszystkie pliki z danego roku do do jednego katalogu a poźniej to samo dla miesięcy"? Do tego samego? Z jakiego roku?
-Znaleźć wszystkie duplikaty. czego? Tych liter w srodku? Roku?

Wez zrob porzadny opis zadania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maniexx: co do oceny to nie wiem, najprawdopodobniej weźmiemy pod uwagę kod i poprawność wykonania. Jeśli będzie zbyt wiele osób, to ocenianie może mijać się z sensem (ale zawsze będzie można wystawić swoje rozwiązanie, by zebrać sugestie, co można poprawić).

@M4ks: @oskar_15: trzeba znaleźć duplikaty pod względem zawartości, stąd trzy znaki. Skopiować do odpowiednich katalogów na podstawie daty modyfikacji, tak jak na obrazku (daty z lewej to daty modyfikacji).
Pobierz G.....g - @maniexx: co do oceny to nie wiem, najprawdopodobniej weźmiemy pod uwagę ko...
źródło: comment_adruHzzmruyPW5muJF9JjLM7uu0S3IVd.jpg
trzeba znaleźć duplikaty pod względem zawartości, stąd trzy znaki. Skopiować do odpowiednich katalogów na podstawie daty modyfikacji, tak jak na obrazku (daty z lewej to daty modyfikacji).


@GitLog: Ale to nie mi opowiadaj, tylko popraw opis, zobacz jak to robia np. na SPOJu.
Tak to mamy zabawe w zgadywanie o co komu chodzi.
No i nie wiem czy to madre polegac na dacie modyfikacji pliku w systemie, zwlaszcza, ze roznie rozne
@M4ks: Dzięki za krytyke, ona też się przydaje. Nie moge już edytować posta ale następne zadanie będzie lepiej opisane.
@ceflon: @Etrigan2: Zdajemy sobie sprawę że mało kto ma nadmiar wolnego czasu i nie każdy jest biegły w pythone dlatego są to dwa tygodnie.
@ElGovanni: Dwa tygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)